Rynek pracy stale zmienia się jak w kalejdoskopie. Te zawody na które jeszcze parę lat temu był popyt, w obecnej chwili nie cieszą się już tak dużym zainteresowaniem. I odwrotnie. Znajdą się osoby, których kwalifikacje ”poszły w górę”. Zatrudniający podają do wiadomości, że największe braki przejawiają się w grupie wprawnych pracowników fizycznych, i to różnych branż i specjalności.

Mimo widocznego zastoju w ”budowlance” nadal istnieją problemy ze znalezieniem betoniarzy, zbrojarzy czy też operatorów dźwigów lub spawaczy konstrukcji stalowych. W dalszym ciągu na stosunkowo szybkie znalezienie pracy będą mogli liczyć wprawni technicy wszelakich specjalności – technicy budowlani, mechanicy, elektrycy i energetycy. Stale pożądaną grupą pracowników są przedstawiciele handlowi. Eksperci spostrzegli mniejsze zapotrzebowanie na kierowników budowy. To skutek niekorzystnej sytuacji ekonomicznej, jaka minionego roku dała się odczuć mniejszą ilością zleceń w branży budowlanej.Zobacz też

Praca przed komputerem

Autor: JZO,
Źródło: JZO,

Brak kierowców aut dostawczych czy ciężarowych z właściwymi uprawnieniami to także kłopotliwa sytuacja dla pracodawców.

Zaciekawił Cię taki artykuł? Zobacz i sprawdź doradztwo podatkowe zawiercie koniecznie, tu znajduje się coś, co z pewnością też będzie równie ciekawe.

Miejmy na uwadze, iż ważne w chwili zlecenia są kwestie dyspozycyjności, gotowości do podróży za granice Polski, a także znajomość któregoś z obcych języków. Kandydatów spełniających takie wymagania nadal zdecydowanie brakuje.Kolejny wpis

Kolejną dziedziną jest branża informatyczna. Sytuacja nie uległa zmianie i jak w minionych latach, na rynku pracy szczególnie pożądani są specjaliści od tworzenia oprogramowania.
Nadeszły czasy, w których każde przedsiębiorstwo mając intencję by odnosić pomyślne wyniki, musi być zaopatrzona w szereg systemów czy aplikacji usprawniających zarządzanie. Odwiedzajmy fora, portale poświęcone pracy podając przy tym obszar w którym chcemy podjąć pracę, np. oferty pracy Skierniewice – bądźmy aktywni.
Dla Europy częstym wzorem w procesie planowania rozwoju rynku pracy są Stany Zjednoczone, w związku z tym wskazane jest przyjrzeć się zapowiedziom dotyczącym tamtejszego rynku pracy. Zastanowić się nad tym co będzie się działo w naszej firmie nie za 3 dni, lecz za 3 lata. Jak możemy się przygotować na zmiany podnosząc swoje kwalifikacje. Musimy myśleć przyszłościowo.
Dalej
Musimy myśleć przyszłościowo!