W końcu doczekałeś się swojego własnego mieszkania! Koniec dylematów, wdawania się w nerwowe rozmowy z ekipami, z których co jedna to mądrzejsza i bardziej doświadczona. Zostało jedynie przynieść kartony, zawiesić firanki i… Ale, ale – czy akcja nie toczy się za szybko?

Kominki narożne

Autor: Brainsonic
Źródło: http://www.flickr.com/photos/brainsonic/3616970196/
Wizja szybkiej przeprowadzki do wytęsknionego domu jest niezwykle obiecująca, jednak nie możemy dopuścić do sytuacji, by entuzjazm przeszkodził nam w obiektywnej ocenie miejsca, w którym mamy zamieszkać. Do odbioru mieszkania należy podejść wyjątkowo skrupulatnie. Jeśli teraz zauważymy i zwrócimy uwagę na niedociągnięcia, ominiemy późniejszych kosztów za naprawy. Wyrównanie obitej czy też pękniętej ściany to spory wydatek.

Dlatego na początek musisz odpowiedzieć sobie na pytanie na czym polega odbiór (zobacz bezpieczne niszczenie dysków hdd) techniczny lokalu? Umawiając się na odbiór techniczny mieszkania, wskazane jest by wziąć do towarzystwa osobę niezwiązaną emocjonalnie z danym lokalem, która ”świeżym okiem” zerknie na jakość wykonanych prac. Niezbędna jest precyzja i podstawowa wiedza z zakresu budownictwa. Odbiór techniczny najlepiej zaplanować w dzień wolny, w godzinach rannych lub popołudniowych, w świetle dziennym, które pozwoli na zauważenie ewentualnych niedoskonałości.

Bywa, że prosimy o pomoc osoby, które podobny dylemat mają już za sobą – nie jest to najbezpieczniejsze wyjście. Nie mamy gwarancji, że dostrzegą wszystkie potencjalne usterki oraz, że będą dysponowali zestawem specjalistycznych przyrządów. odpowiednim rozwiązaniem jest pójście na odbiór techniczny z budowlańcem z praktyką czy inspektorem nadzoru. Mając doświadczenie w zawodzie sprawdzi on punkt po punkcie, pomieszczenie za pomieszczeniem, dokona obiektywnej oceny kupowanej nieruchomości i precyzyjnie będzie argumentował konieczność wprowadzenia poprawek. Najprościej będzie podać wyszukiwarce internetowej nazwę miejscowości w której nabyliśmy mieszkanie tudzież dom, np. na czym polega techniczny odbiór (zobacz RODO) mieszkania?, a zobaczymy listę ofert z której zapewne zdecydujemy się na właściwą. Dzięki powierzeniu sprawy odpowiednim ludziom nie dokonamy odkrycia przy kolejnym malowaniu, że nasze ściany przypominają fale Dunaju, a nierówna podłoga na piętrze, w trakcie chodzenia po niej – nie przerazi swym dźwiękiem domowników. Odbiór odbędzie się solidnie, a my będziemy spokojniejsi.

Techniczne odbiory mieszkań
Tagi: