Drukarnia nierzadko kojarzona jest z epoką rewolucji przemysłowej, kiedy to maszyny drukujące były ogromnymi i hałaśliwymi urządzeniami, wytwarzającymi w większości gazety oraz książki. Nowoczesne urządzenia drukarskie nie są już tak wielkie i głośne, a większość instytucji zajmuje się produkcją elementów reklamowych – ulotek, plakatów czy bilbordów. Wnętrze drukarni nie musi być więc już tak sterylne jak w kiedyś.

Drukarnia

Autor: Maggie McCain
Źródło: http://www.flickr.com
Dobrze zorganizowana drukarnia to nie tylko miłe miejsce pracy, ale też wizytówka firmy, do której klienci będą chętnie wracać. Wnętrze drukarni może być też reklamą produktów jakie wykonuje drukarnia, można więc do dekoracji wykorzystać materiały uzyskiwane na miejscu – na przykład fototapety na zamówienie.

Klucz w minimalizmie

Puste ściany są przeciwnikiem każdego pomieszczenia. Należy zadbać nie tylko o to, żeby na ścianach były produkty poligraficzne. Jeśli przedsiębiorstwo znajduje się w budynku z cegły, można to wykorzystać nawiązując do ery wielkiego przemysłu. By to osiągnąć, można zostawić we wnętrzu kawałki cegły, które wyłaniają się spod tynku. Taka nieskomplikowana ozdoba w zestawieniu z fototapetą na jednej ścianie daje bardzo dobry efekt.

Znaczące jednak, żeby zachować umiar w dekorowaniu wnętrza. Nadmiar szczegółów może się okazać męczący dla oka i psuć ład całego zestawu, niepotrzebnym dodatkiem okazuje się niekiedy kalendarz (zobacz koniecznie – kalendarze sklep – od zaufanego sklepu) lub obraz na płótnie. Planując tego rodzaju wystrój, dobrze jest zadbać oprócz tego o optymalny dobór mebli.

Praca a biznes

W miejscu, w którym przyjmuje się partnerów w biznesie, nie powinny znajdować się urządzenia do drukowania. Zapach tuszu nie jest przyjemny i może budzić niemiłe skojarzenia u odwiedzających. Z drugiej jednak strony, widok tych maszyn jest namacalnym dowodem usług, jakie wykonuje się w drukarni. Z tego powodu dobrym pomysłem może być odizolowanie maszyn z wykorzystaniem w połowie przezroczystych ścian.

Nasze następne teksty są tak samo zajmujące, jak ten. Zatem kliknij w link tutaj wibroizolatory i czytaj skrupulatne informacje. Namawiamy!

Ponadto, jeśli szyby będą zbudowane z pleksiglasu, można na nich wygrawerować znak graficzny zakładu. To mały i niedrogi detal, który może podnieść rangę firmy w oczach klienta. Porządek w części, gdzie działają urządzenia drukarskie świadczy o odpowiednim planowaniu pracy. Należy więc zapewnić pracownikom schowki na wszystkie przydatne narzędzia.

Jak najlepiej zaaranżować wnętrze drukarni?
Tagi: