Wynajem pojazdów, wielu osobom, kojarzy się z zawiłą procedurą, przypieczętowaną długą umową, w której znajduje się nieznanych kosztów. Z tego powodu zapewne niechętnie rezygnujemy, a jeżdżąc rzadko pozostawiamy sporą gotówkę u taksiarzy. Jak to jest na prawdę? Najem samochodów jest tani, czy drogi? Czy warto wynająć auto z wypożyczalni?

samochód

Źródło: www.destination360.com
mnóstwo potencjalnych najemców aut boi się opłat dodatkowych. W przypadku gdy nie potrzebujemy pojazdu na cito, wówczas warto spędzić nieco czasu na zapoznanie, które pozwoli wykluczyć mnóstwo zbędnych dopłat.

Masz jeszcze sekundę? Jeżeli tak, to zapraszamy Cię do następnej strony, gdzie przygotowaliśmy pouczające artykuły – najedź na link do wpisu.

Warto więc przekonać się na co trzeba zwrócić uwagę i jak tanio wynająć auto – wypożyczalnia aut warszawa.

Przede wszystkim, wertując ogłoszenia wypożyczalni , należy zwrócić uwagę na kilka niezwykle istotnych rzeczy. Bardzo ważne jest ustalenie tego co tak w rzeczywistości planujemy pożyczyć. W związku z tym zwracamy uwagę na model, markę, ale i elementy wyposażenia pojazdu. W środku lata z pewnością przyda nam się klimatyzacja (czytaj resztę pod adresem), jednak w zimie będzie zupełnie zbędna.

samochód

Autor: Mathew Bedworth
Źródło: http://www.flickr.com
Koszty dodatkowe, lecz konieczne, należy rozumieć ubezpieczenie auta, bak paliwa oraz maksymalna odległość dzienną jaką można pokonać samochodem bez dodatkowych opłat. Są to wymogi konieczne, które należy zaakceptować prawie w każdej umowie wynajmu pojazdu z wypożyczalni. Dodatkowe opłaty mogą oznaczać też odbiór samochodu w innym miejscu niż wypożyczalnia, przejazd przez granicę a także wiele innych – z pozoru niewielkich rzeczy o których sami byśmy nie pomyśleli.

Odbiór samochodu z pokwitowaniem oznacza, że otrzymaliśmy auto całkowicie sprawne – więc trzeba pamiętać by ten stan sprawdzić przed złożeniem podpisu na dokumentach. Wszystkie uwagi natychmiast zgłosić dostawcy.

Jeśli wydarzy się wypadek wypożyczonym samochodem, wtedy należy powiadomić o nim dostawcę, a dokumenty skrzętnie w komplecie przechować. Będą one bowiem niezbędne do uzyskania zwrotu kosztów naprawy od ubezpieczyciela.

Tani wynajem pojazdów
Tagi: