Przyjęło się twierdzić, że urolog jest specjalistą od męskich chorób. Być może dlatego tak jest, że tak naprawdę znacznie częściej pacjentami poradni urologicznych stają się panowie. Lecz sama urologia to dziedzina medycyny zajmująca się funkcjonowaniem, budową i rozwiązywaniem problemów narządów moczowo-płciowych. Rozpoznaje i leczy na przykład takie choroby, jak występowanie stanów zapalnych, popuszczanie moczu, zakażenia, impotencja, nowotwory albo zaburzenia funkcji organów moczowo-płciowych, między innymi pęcherza moczowego, prostaty lub nerek.

lekarz

Autor: Life Mental Health
Źródło: http://www.flickr.com
W związku z tym że urolog jest specjalista, przed udaniem się na wizytę konieczne będzie uzyskanie odpowiedniego skierowania od swego lekarza ogólnego. Gdy będziemy mieli to już w rękach, warto w internetowej sieci poszukać poradni znajdującej się najbliżej, lub, jeżeli planujemy prywatną wizytę, gabinetu, w którym cena będzie dla nas akceptowalna. W internecie znaleźć można także opinie na temat poszczególnych lekarzy lub całych gabinetów. To bardzo przydatna znajomość, jednak nie powinno się jej przeceniać, bowiem powszechnie wiadomo, że komentarze są niestety subiektywnymi ocenami tego co myślą pacjenci. Ciekawa oferta dla pań: więcej info.

tabletki

Autor: kev-shine
Źródło: http://www.flickr.com

Zdarza się również, że są one efektem konkurencyjnych działań, a nie rzetelnymi ocenami napisanymi przez leczone osoby. Zatem, po wpisaniu w oknie wyszukiwarki słów na przykład pediatra, uzyskamy listę poradni i prywatnych gabinetów z nazwiskami medyków z tą specjalizacją. Wystarczy wybrać jeden z adresów i zarezerwować termin wizyty. W przypadku gabinetów korzystających z refundacji NFZ czas oczekiwania zapewne będzie dłuższy niż, gdy będziemy chcieli pełnopłatną wizytę. Warto też zrobić badania: portal internetowy.

W obu tych przypadkach, aby wizyta nie poszła na marne, należy się do niej należycie przygotować. Dobrze spisać na kartce wszystkie przyjmowane leki, choroby przebyte w ostatnim czasie a także wykonane zabiegi medyczne. Trzeba również przypomnieć sobie wszystkie objawy choroby, występujące do tego czasu, aby móc udzielić lekarzowi jak najpełniejsze informacje. Może to pomóc skutecznie i szybko odgadnąć możliwą chorobę i co się z tym wiąże niezwłocznie zastosować odpowiednią kurację.

W jaki sposób odnaleźć sprawdzonego urologa
Tagi: