Masz pomysł na własną firmę? Nie czekaj aż ktoś inny Cię ubiegnie. Tym bardziej, że, osoby planujące otworzenie własnej firmy, mogą być pewni wsparcia pod względem wkładu pieniężnego na rozkręcenie własnego biznesu – urzędy pracy zapewniają dotacje i kredyty na rozpoczęcie działalności oraz kusy przygotowujące przyszłych pracodawców.

Z inicjatywą dla przedsiębiorców, wychodzą również firmy leasingowe.

Właściciele firm, by by zwiększyć dochodowość firmy muszą się przemieszczać. Najłatwiej samochodem. Lecz nie każdy z nich może pozwolić sobie na zakup auta za własne pieniądze (zwłaszcza firmy dopiero co rozpoczynające swą działalność), zaś kredytów strzegą się jak diabeł święconej wody. Co wtedy? Pozostaje im leasing lub wspomniany kredyt.

Na czym polega ich działanie i jakie korzyści przynoszą?

samochód

Autor: NRMA Motoring and Services
Źródło: http://www.flickr.com

Leasing dla firm typu , krótko mówiąc polega na tym, że właściciel firmy, który dzierżawi auto, wynajmuje go osobie prowadzącej działalność gospodarczą.obejrzyj także adwokat rodzinny warszawaCzyli nie kupujemy auta, a jedynie „wypożyczamy”. Oznacza to, że to nie na kliencie spoczywa obowiązek rejestracji, ubezpieczenia itp. Warto zwrócić uwagę na to, iż, po wygaśnięciu umowy leasingowej mamy prawo nabyć auto, albo wynająć kolejne. Co można spłacać w formie leasingu? Głównie samochody, specjalistyczne maszyny oraz bardziej „egzotyczne” przedmioty jak np. komory wędzarniczo-parzelnicze czy suwnice natorowe 2-dźwigarowe.

Przy kredycie nie jest już tak łatwo. Jeżeli mamkredycie (zobacz pożyczka pod zastaw mieszkania) nabyć samochód, sami musimy zająć się sprzedażą starego. Również obsługę techniczną oraz polisę ubezpieczeniową należy załatwić we własnym zakresie. Ponadto, przy kredycie samochodowym procedura jest znacznie bardziej skomplikowana, natomiast leasing postrzegany jest jako bardziej dogodny biorąc pod uwagę korzyści podatkowe oraz mniejsze formalności. Kupując przedmiot za gotówkę, klient znacznie obniża swoją zdolność do regulowania bieżących zobowiązań, gdyż jest zobowiązany wyłożyć całą kwotę na zakup przedmiotu. W leasingu, leasingobiorca wnosi jedynie wkład własny i ustala takie raty miesięczne, by pokrywać je z przewidywanych przychodów z leasingowanego przedmiotu. Dzięki leasingowi wykorzystujemy działanie tzw. dźwigni finansowej, ponieważ dzięki pożyczeniu części kapitału na sfinansowanie swojego majątku, nabędziemy np. nie jedną maszynę, lecz dwie i w związku z tym uzyskać większe przychody ze swojej działalności.

Firmy decydują się na leasing, z jakiego powodu?
Tagi: