Planujemy własny ogród, zasadzamy w nim różnorakiego typu kwiatki i drzewka, oraz jednocześnie przykładamy wszelkich starań, żeby prezentowały się one jak najlepiej. Aby miały dostatecznie sporo miejsca, to zostawiamy wokół pni wolną przestrzeń, gdzie nie rośnie trawa, tak żeby nic nie wyciągało z ziemi składników odżywczych. I jesteśmy zadowoleni do momentu, gdy nie pada, nie wieje, gdy piach z tego miejsca nie rozpoczyna padać na trawę, albo kiedy nie zauważamy, iż mniejsze zwierzęta próbują kopać w tym piachu pod drzewkami.

Ogrodowe oczko

Autor: jpopesku1
Źródło: www.flickr.com
Otoczaki to odpowiednie rozwiązanie
Kiedy nie pragniemy, by ten piach zawsze był wydmuchiwany, albo przekopywany, to bez wątpienia należy się zastanowić, czy to miejsce nie zasypać odpowiednim żwirkiem. Takie coś to białe otoczaki, które mają taką samą rozmiar i są drobnymi kamyczkami, a więc bez wątpienia nie będą się co chwilę przemieszczały na wietrze i psuły nam trawnika. W dodatku fantastyczne w tym wszystkim jest to, że wykorzystując je mamy też świadomość, iż korzenie, jak i sama kora naszego krzaczka jest dobrze chroniona przed mniejszymi gryzoniami, które do tej pory chciały się tam podkopać.

Świetnie to wygląda z większej odległości
Należy sobie także wydawać sprawę z tego, iż jest to równocześnie również wspaniała ozdoba. Rozsypane kamyki mają szanse posiadać jeden kolor, ale mogą także być różnokolorowe, dzięki czemu nasz ogród nieprawdopodobnie pozyska na własnym wyglądzie. Wszystko będzie się przedstawiało naprawdę fantastycznie, a co się z tym łączy, możemy być pewni, iż zachowany także będzie ogólny porządek, jaki musimy mieć w ogrodzie.

To nie jest drogi wydatek
Kiedy obawiamy się, iż na nasz spory ogród musielibyśmy przeznaczyć zbyt wiele finansów, aby wysypać go takimi kamyczkami, to bez wątpienia musimy powiedzieć, iż nic mocniej mylnego. Żwirek ten, chociaż bardzo ładny i nieprawdopodobnie funkcjonalny równocześnie jest dość opłacalny, a co się z tym łączy, każdy ma szanse sobie pozwolić na to, żeby wysypać go dookoła swoich roślin, tak żeby zaznaczyć je oraz powodować, że nie będą one ginęły pośród trawy, tylko wciąż będą wspaniale pokazane – zobacz więcej na kohut-kamien.pl

Po co męczyć się z piaskiem – zamów otoczaki
Tagi: