W przeszłości medycyna była nadzwyczaj często bezradna w przypadku niektórych chorób. Ludzie cierpieli, standardowym rozwiązaniem było upuszczanie im krwi bądź stosowanie pijawek. Przykładem może być także pojawienie się dżumy, choroby która w czasie średniowiecza zbierała krwawe żniwo, w tak zwanym morowym powietrzu. Dzisiaj na szczęście lekarze dysponują już zdecydowanie szerszą wiedzą, chociaż dalej są pewne „czarne plamy” i nie wszystkie schorzenia można wyeliminować.

Apteka symbol

Autor: Nicolas Raymond
Źródło: http://www.flickr.com

Jednym z największych osiągnięć nowoczesnej medycyny są przede wszystkim komórki macierzyste w ortopedii, jakie dają szansę na leczenie przypadków, które jeszcze do niedawna mogłyby się wydawać nieuleczalne. Takie komórki posiadają na dodatek dużo innych zastosowań, przykładowo w kosmetyce. Ludzki układ kostny jest dziś o wiele bardziej obciążony – dużo osób całe dnie siedzi przed komputerem, w nieodpowiedniej pozycji, na dodatek, plagą jest otyłość, a nawet parę niepotrzebnych kilogramów stanowi dla organizmu człowieka naprawdę kłopotliwe obciążenie. Z tego powodu ortopedia to ta dziedzina medycyny, która nie może narzekać na brak pacjentów – zwłaszcza wśród sportowców. Należy również podkreślić postępy, jakie zostały uczynione w leczeniu otyłości, która jest zdecydowanie jedną z najpoważniejszych chorób nowoczesnego świata.

Wszczepienie bajpasa żołądka, a więc zmniejszenie jego pojemności, jest jedną z najbardziej owocnych metod walki z nadmierną otyłością, chociaż tego rodzaju zabiegi wykonuje się jedynie w trudnych przypadkach, kiedy otyłość jest bardzo istotna albo ruch i dieta zawiodły. Popularnym rozwiązaniem jest poza tym wszczepienie do żołądka balona, który daje uczucie sytości, dzięki czemu pacjent spożywa mniejszą ilość jedzenia. Medycyna taka jest dzisiaj również ratunkiem dla osób, jakie nie mogą mieć potomstwa. Nasza przychodnia – hipokrates-olesnica.pl/ jednak proponuje głównie pomoc sportowcom, którzy odnieśli w trakcie zawodów ciężkie kontuzje. komórki macierzyste kolano są w tym przypadku wręcz zbawienne.
Medycyna daje ludziom nadzieję na dłuższe życie w dobrym zdrowiu. Niestety nie potrafi wyleczyć niektórych postaci nowotworów czy choroby AIDS itp. Jest jednak w stanie pomóc jeśli chodzi o złamania, czy urazy, dlatego zapraszamy wszystkich sportowców i nie tylko jeżeli chcieliby jak najszybciej powrócić do formy.

Jeżeli chcesz wyciągnąć więcej na ów wątek, z pewnością będzie przydatna bieżąca treść. Zapraszamy na naszą stronę, tam rozszerzysz swe obeznanie.

Współczesne rozwiązania w medycynie nadzieją dla wielu
Tagi: