Dla większości osób planujących rozpoczęcie własnej firmy, kwestie związane z księgowością mogą spędzać sen z powiek. Sporządzanie deklaracji ZUS, prowadzenie podatku VAT, faktury, bilanse, rozliczenia z bankami…. Przytłoczony masą obowiązków zaczyna zastanawiać się nad zatrudnieniem prywatnej księgowej. To dobry wybór, gdyż wykwalifikowana osoba zajmie się wszelkimi formalnościami i przeprowadzi przedsiębiorcę przez meandry przepisów.

oprogramowanie

Autor: Synology
Źródło: Synology
Powierzenie spraw finansowo-księgowych czy pracowniczych księgowej, uwalnia nas – zarządzających od wielu obowiązków, pozwalając skupić się na realizacji podstawowych celów przedsiębiorstwa. Nadmienić trzeba, iż ma to znaczenie w przypadku mniejszych firm, gdy właściciel wypełnia większość obowiązków kierowniczych, narzekając na brak czasu spowodowany koniecznością realizowania całej masy obowiązków (sporządzenie sprawozdań, naliczenie zaliczek na podatek, naliczenie pensji itp.). Współpraca z wykwalifikowanymi osobami daje możliwość, by spokojnie skoncentrować się na rozwijaniu przedsiębiorstwa.

Mimo wszystko, bez względu na to, czy firma korzysta z pomocy biura (biura do wynajęcia Bytom) rachunkowego, czy prowadzi księgowość samodzielnie, czynność wystawienia faktury, przedsiębiorca wykonuje we własnym zakresie. Aby mieć pewność, że faktura jest zgodna z obowiązującymi przepisami oraz aby wystawić ją szybko i wygodnie, najlepiej skorzystać z programu do faktur. Zobacz także narzędzie usprawniające fakturowanie

program

Autor: pixabay.com
Źródło: pixabay.com
Takie rozwiązanie pozwala na uproszczeniu wielu czynności i wygenerowanie gotowego dokumentu w wygodnym pliku PDF, który można wysyłać do klienta z poziomu aplikacji lub wydrukować.
System do fakturowania program stworzony z myślą o małych, jednoosobowych firmach.
Wystawienie faktury polega na wypełnieniu prostego formularza, w którym właściciel firmy pisze dane sprzedawcy oraz nabywcy, numery NIP, nazwę towaru lub usługi, cenę, czy stawki podatków. Dodatkowo kwoty netto i brutto wyliczają się automatycznie po wpisaniu stawki podatku i ceny towaru.

System do fakturowania, to wygodne i bezpieczne narzędzie, poprawiające efektywność wykonywanej pracy.

Program do tworzenia faktur – znakomity program dla mikroprzedsiębiorców
Tagi: