każdy dzieciak to potwierdzi i dorosły zresztą też, przecież i oni byli dziećmi – zabawki są niezbędne. Zabawki dla dzieci to świat czarów, wiedzy, poznawania świata. To konieczny element szczenięcych lat. Któż z nas nie pamięta najbardziej uwielbianych zabawek – aut czy lalek. gdy wspominamy te lata sielanki przed oczyma stają nam obrazy fantastycznej zabawy, gdzie punktem najistotniejszym byli nasi bohaterowie. och, piękne, niewinne czasy…

to prawda, powspominać nie zaszkodzi, westchnąć, jak to było, kiedy nie

doświadczaliśmy większych trosk, a te prawdziwie życiowe były zmartwieniem naszych rodziców. My swoje życie rozgrywaliśmy w wyobraźni i w trakcie zabawy. Czym to urozmaicaliśmy sobie czas! laleczka bez rączki, miś bez oczka, uszkodzone auta i tak dalej. Świat się dzielił na zabawki dla chłopców i dla dziewczynek, chłopcy mieli wyścigówki, odrzutowce, żołnierzyki i czołgi, a dziewczyny lalki, kwiatki, zwierzęta i malowanki. Mimo tych kontrastów wszystko to tworzyło piękny, niepomiernie wielki i wspaniały świat zabawek dla wszystkich dzieci (odwiedź ten link).

Nic straconego jednakże. Jeśli będziemy już mieli dziecko powinniśmy powrócić do tamtych lat podczas zabawy z naszym dzieckiem. Tak się często zdarza, że ojciec calutki dzień w miejscu pracy, w garniturze, istotne spotkania, konferencje, a po przyjściu do domu błyskawicznie w dresowe odzienie i do pokoju dziecięcego. To, w co się dzisiaj będziemy bawić? Rozkładamy tory i wsiadamy do pociągu czy może jednak, któraś planszówka? A nie, będzie pojedynek robotów, a następnie zabawa w dom (zobacz gotowe domy z paczki) – pichcenie i sprzątanie.Zobacz popularne zabawki:

Jednocześnie trzeba potwierdzić, że dzisiejsze pokolenie dzieciaków ma do dyspozycji sporo ofert zabawy. Poza znanymi zabawkami, które nigdy się nie znudzą są jednocześnie coraz to lepsze gry komputerowe, w jakie można grać, i na laptopie, i na tablecie, i na konsoli. tego typu dziedzina rozrywki co prawda nie jest zła, ale nie powinniśmy jedynie tak pozwolić się bawić naszemu dziecku. Nawet, jeśli bawi się grając w rozwijające umysł gry, musimy niekiedy wyłączyć tą całą technologię i powrócić do czasów analogowych, pobawić się jak to było dawniej, bez patrzenia w telewizor, a w interakcji, która buduje więź.

Fachowo o zabawkach dla pociech. Przecież wszyscy byliśmy kiedyś dziećmi
Tagi: