Sitodruk jest najstarszym sposobem kopiowania druku. Wywodzi się z odległych czasów, kiedy to Chińczycy dekorowali opisywaną metodą przeróżne materiały. Współcześnie jest to jedna z głównych technologii, która odnalazła szerokie zastosowanie dzięki licznym plusom, jakie posiada. Czym w związku z tym cechuje się sitodruk?

sitodruk

Źródło: flickr.com

Przede wszystkim sitodruk polega na ręcznym albo mechanicznym przeciskaniu farby za pomocą odpowiedniego sprzętu przez formę drukarską. Sitodruk jest wykorzystywany na wszelkich podłożach drukarskich. Dotyczy to nie tylko materiału, ale także określonego kształtu oraz powierzchni tworzywa. Bez trudu zadrukujemy folię lub tkaniny otrzymując znakomity efekt.

sitodruk

Źródło: flickr.com

Ewidentnym walorem powyższej techniki jest wykonywanie wydruku odpornego na szkodliwe warunki atmosferyczne, np. na deszcz. Do tego posiada dużą trwałość mechaniczną – trudno go zniszczyć.Z tego względu nie musimy zabezpieczać go w żaden dodatkowy sposób. Co więcej, farba stosowana do sitodruku może być kryjąca albo częściowo kryjąca. Oznacza to, że obrazy powstałe dzięki tej metodzie są naprawdę pełne życia i nad wyraz intensywne. Efekty można porównać do zastosowania farb olejnych. Nie należy obawiać się ścierania farb. Sitodruk zapewnia sporządzenie pierwszorzędnych projektów w wyraźnych barwach. Ale to nadal nie koniec.
Sitodruk oferuje dużą różnorodność farb. Zależnie od wymogów zainteresowanego można użyć np. farby metaliczne, fluorescencyjne lub brokatowe. Wszystko można ustalić i wykonać projekt, z którego będziemy prawdziwie zadowoleni (maszyny do sitodruku więcej informacji).

Sitodruk stosuje się m.in. do różnego rodzaju materiałów reklamowych na potrzeby przedsiębiorstw, wizytówek, plakatów, jak również odzieży. Wyjątkowo popularne są nadruki na t-shirtach, które mogą stanowić doskonały podarunek dla bliskiej nam osoby. Konieczna jest jedynie fachowa maszyna do koszulek, którą bez problemu odnajdziemy w sprawdzonych drukarniach. Warto jest starannie się rozejrzeć, by uzyskać naprawdę pierwszorzędnej jakości sitodruk. Maszyny używane wielokrotnie można kupić do samodzielnego wykorzystywania, ale do pojedynczych wydruków lepiej jest po prostu zamówić zlecenie w odpowiedniej firmie i być zadowolonym z końcowych efektów – maszyny do sitodruku używane – więcej informacji.
Efektowna metoda, w porównaniu do typowych wydruków
Tagi: