Depresja jest jedną z najbardziej niebezpiecznych chorób, jako że wprowadza chorego w groźny stan, jaki w niektórych przypadkach może skończyć się nawet samobójstwem. Na szczęście dzisiaj o wiele więcej osób zdaje sobie sprawę z tego, że depresja nie jest powodem do wstydu więc szuka pomocy u specjalistów. Odmiennym gatunkiem jest depresja sezonowa, która przeważnie występuje w okolicach miesięcy jesiennych i kończy się wiosną. Fachowcy nie znają typowych przyczyn występowania tego zjawiska, niemniej podejrzewa się, że obniżenie nastroju w miesiącach jesiennych i zimowych może być spowodowane zazwyczaj niskimi temperaturami i brakiem promieniowania słonecznego. Jeżeli odczuwa się smutek, bezpodstawny lęk oraz niechęć do kontaktów z innymi ludźmi, być może cierpi się na depresje sezonową. Warto podkreślić, że schorzenie to występuje najczęściej u kobiet. Poza tym, może dotykać również dzieci. Jak w takiej sytuacji walczyć z tego rodzaju wrogiem?

depresja

Autor: micadew
Źródło: http://www.flickr.com
Najczęściej stosowana jest psychoterapia. Czasami potrzebne jest też branie leków przeciwdepresyjnych. Poleca się też wyjazd do państw, w których pogoda jest bardziej słoneczna. Ciekawą i coraz częściej wykorzystywaną alternatywą jest też fototerapia, czyli leczenie światłem. Lampy emitują przeważnie światło, którego moc przekracza próg 2500 luksów.

Nie zwlekaj, ponieważ jesteśmy tu dla Ciebie. Opracowaliśmy niezwykle interesujące wpisy. Masz ochotę się z nimi zapoznać? Zapraszamy do następnej strony.

Naświetla się za ich pomocą oczy lub obszar, który znajduje się poniżej ludzkiego kolana. Trzeba zaznaczyć, że światło, mimo że przypomina promieniowanie słoneczne, jest całkowicie bezpieczne, ponieważ lampy posiadają specjalne filtry. Co ciekawe, ta forma leczenia okazuje się być rzeczywiście dosyć skuteczna i pomaga nawet do 80% pacjentów.

Czy poszukujesz teraz czegoś interesującego? Jeśli tak, to zerknij na witrynę, która niewątpliwie okaże Ci się ekscytująca. Odnosi się ona do pokrewnej problematyki.

Ponadto, terapia światłem najczęściej nie generuje nieprzyjemnych skutków ubocznych, co jest jej dużą zaletą (idź do artykułu o światłoterapii).

Obecnie lampy wykorzystywane w fototerapii można bez problemu nabyć oraz postawić we własnym mieszkaniu czy biurze. Są coraz powszechniej wykorzystywane, szczególnie, że dużo mówi się o chorobach depresyjnych i ludzie są skłonni do rozpoznawania niepokojących objawów także w swoim przypadku. Na szczęście rośnie więc świadomość społeczeństwa. Gdy w czasie zimy i jesieni zauważa się obniżony nastrój, warto zdecydować się na terapię odpowiednim światłem, jaka daje możliwość na przetrwanie do wiosny i cieszenie się znakomitym samopoczuciem – wybierz najlepszą lampę antydepresyjną.

W jaki sposób wyleczyć depresję sezonową?
Tagi: