Wózek jezdniowy, nazywany również widłowym, jest chętnie stosowanym przyrządem służącym do transportu rozmaitych elementów. Takie wózki potrafią niekiedy podnieść ciężar ważący nawet do kilku ton. Wózki jezdniowe stosowane są nagminnie w różnorodnych zakładach przemysłowych jak również w magazynach.

W punktach tego typu za pomocą tych narzędzi można sprawnie przemieścić towar z miejsca na miejsce. Wózki przybierają różnorodne kształty. Przeważająca ilość z nich jednak przygotowana jest głównie do przewożenia ładunku zgromadzonego za pomocą palet. Wykorzystywanie wózków w pomieszczeniach magazynowych stanowi bardzo duże ułatwienie, szczególnie gdy są tam duże i ciężkie ładunki. Poza tym budowa większości wózków widłowych umożliwia umieszczanie za ich pomocą towarów na dużych wysokościach, co sprawdza się przy wysokich magazynach o rozbudowanych w górę regałach.

nowoczesny wózek widłowy

Autor: Feed My Starving Children (FMSC)
Źródło: http://www.flickr.com

Nierzadko posiadacze zakładów czy magazynów decydują się na zastosowanie wózków widłowych. Wózek taki można kupić lub wypożyczyć. Wpisując w wyszukiwarkę internetową frazę „wózki widłowe sprzedaż” (sporo więcej odnajdziesz pod tym adresem) można znaleźć rozmaite oferty sprzedaży lub kupna wózków widłowych. Niekiedy można tą metodą znaleźć dobrą okazję, dotyczącą przykładowo sprzedaży wózka używanego po okazyjnej cenie. Ważną cechą wózków tego rodzaju jest fakt, że do ich prowadzenia konieczne są uprawnienia. Można je otrzymać tylko po ukończeniu specjalnego kursu. Współcześnie można spotkać wiele firm oferujących naukę obsługi wózka widłowego. Kursy tego rodzaju pozwalają na uzyskanie odpowiedniego uprawnienia.

W przypadku awarii wózka jezdniowego niezbędny jest specjalista, który będzie mógł wózki naprawić. Punktów wykonujących takie usługi jest wiele. Są to między innymi autoryzowane serwisy, oferujące naprawę wyłącznie wybranych marek i modeli wózków. Serwisy takie w większości przypadków oferują także części zamienne, które często potrzebne są do usunięcia awarii. Serwis wózków (więcej w temacie) widłowych prowadzony jest także czasami przez osoby prywatne. Porad na ten temat można szukać w rozmaitych źródłach, między innymi w Internecie.

Jak kupić i w dalszej kolejności serwisować wózek widłowy?
Tagi: