Zastanawiające jest, dlaczego ludzie decydują się na zawody, które cechują się ogromną odpowiedzialnością za osoby lub rzeczy? Czy jest to zwykły przypadek, a może pewna konstrukcja psychiczna, która niczym wody do życia, potrzebuje odrobiny niepewności i ryzyka. Myśląc o takich zawodach, to jakie się pojawiają nam w głowie?

Pierwsza myśl: pilot samolotu. Niektórym to się wydaje wręcz niemożliwe podjąć się takiej odpowiedzialności, nie dość, że kieruje się tak wielką maszyną, to ma się na pokładzie setki istnień ludzkich Osoby, które chcą zostać pilotami muszą mieć bardzo mocną psychikę, być ponadto pewnymi siebie. Człowiek tchórzliwy, który nie lubi brać na siebie odpowiedzialności nie powinien decydować się na ten zawód. Nie dość, że zaszkodzi sobie to jeszcze może innym zrobić krzywdę.

szybkie audi

Autor: Cars Of Berkshire
Źródło: http://www.flickr.com

Taka osoba nie powinna także zostawać policjantem czy ratownikiem medycznym. Pierwszy, jak i może wziąć udział w ekstremalnych sytuacjach. Policjant, w zależności od wydziału, spotyka się z niebezpieczeństwem, musi podejmować decyzje, niekiedy na granicy ryzyka, natomiast ratownik medyczny powinien umieć być zawsze spokojnym i opanowanym. Nie powinien dać się ponieść emocjom, które w tym zawodzie nie są dobrym doradca. Jeśli natomiast bardzo chcesz robić coś pożytecznego, coś istotnego, zawód, w którym liczy się czas to wybierze transport farmaceutyczny.

Zastanawiasz się, co to takiego? Jak nazwa podpowiada, transport farmaceutyczny to transport leków , które powinny być transportowane w odpowiednio niskich temperaturach. Przeznaczone są do tego specjalne samochody wyposażone w specjalistyczny osprzęt.

Czy ten wpis pochłonął Cię bez reszty? Jeśli tak, to przeczytaj też inny pełny wpis, który posiada nie mniej interesujące informacje.

Pomyśl, jak wiele zależy od osoby, która transportuje różne niezbędne leki, medykamenty, jakie musze zostać dostarczone we wskazany adres, w odpowiednim czasie. Nie są to strzelaniny, nie jest to reanimacja osób po wypadku, nie jest to wreszcie ogromna adrenalina wywołana świadomością, że jest się pilotem wielkiego samolotu, który ma na swoim pokładzie setki osób…

Taki przewóz (czytaj dalej przewóz osób Niemcy Polska) jest za to działaniem o dobrych intencjach, gdzie spotykają się dwie rzeczy: pośpiech, pęd w dotarciu do celu (wzmożona adrenalina) i pomoc (satysfakcja z dobrze zrobionej pracy). Dla takich wartości dobrze się pracuje.

Niebezpieczne zawody? Czy dla Ciebie?
Tagi: