W życiu każdej osoby zdarzają się takie momenty, w których konieczne jest uzyskanie nadprogramowej ilości pieniędzy. Może to wynikać z rozmaitych sytuacji życiowych, między innymi z nieoczekiwanych zdarzeń losowych, takich jak przykładowo wypadki i choroby. Występuje także wiele mniej groźnych i tragicznych sytuacji, kiedy konieczne są dodatkowe porcje gotówki.

powiększanie ilości pieniędzy

Autor: Alan Cleaver
Źródło: http://www.flickr.com

Może to być przykładowo pomysł na wycieczkę zagraniczną lub inny wyjazd w okresie wakacyjnym. Nadprogramowa porcja pieniędzy bywa wykorzystana do realizowania rozmaitych marzeń i zamierzeń, zarówno tych związanych z codziennymi potrzebami, jak i nietypowych wydarzeń i podróży.

Jako że większa część ludzi nie może pozwolić sobie na realizowanie planów i pragnień w każdej chwili, często środki na te cele są pożyczane z różnorodnych źródeł, jak . Pożyczkę można zaciągnąć na różne sposoby zależnie od wymaganej ilości i innych elementów.

Pożyczki prywatne

Niejednokrotnie zdarza się, że potrzebna gotówka pożyczana jest od innych ludzi, nierzadko krewnych lub znajomych. Ten sposób wykorzystuje się zwykle przy niedużych kwotach pożyczki, które nie będą nastręczać dużych problemów przy zwracaniu.

monety przy śwince

Autor: Sheila Sund
Źródło: http://www.flickr.com

Także w przypadku takiego pożyczania bardzo istotne jest, by jasno i konkretnie określić szczegóły zawieranej transakcji. Warunki te to na przykład dokładna kwota pożyczki, a przede wszystkim termin jej oddania. Kredyty poza instytucją banku udzielane w ramach rodziny czy grupy przyjaciół zwykle nie posiadają oprocentowania.

Pożyczki i kredyty (kredyt obrotowy dla firm) bankowe i z pozostałych instytucji

Jeżeli chodzi o otrzymywanie gotówki z różnych instytucji, to najważniejszą metodą jest zaciąganie pożyczek i kredytów bankowych. Banki są w zasadzie jedyną instytucją, która ma prawo udzielać kredytów i są to zazwyczaj świadczenia opiewające na duże kwoty. W instytucjach bankowych udostępniane są również usługi takie jak ratę (zobacz tutaj) pod zastaw rozmaitych przedmiotów.

Przy braniu kredytu bankowego niezwykle istotnym warunkiem jest, by podać cel, na który przeznacza się uzyskane środki. Oprócz banków ostatnio powstaje także bardzo dużo innych instytucji, w których można otrzymać pożyczkę. Przy nawiązywaniu umów z takimi firmami należy jednak zachować dużą ostrożność.

Różne pożyczki
Tagi: