Jestem człowiekiem który niezbyt lubi wakacyjny czas. Tak, jest cieplutko, a nawet czasami za cieplutko. Dni są wydłużone, co służy wycieczkom do lasu albo imprezom familijnym przy grillu.Niezaprzeczalnie jest to bardzo przyjemne, wręcz pożyteczne zajęcie weekendowe, tyle że ja, nie wiedzieć czemu, (być może pod wpływem skandynawskiej powieści, albo powieści o Sherlocku Holmesie, znanym detektywie angielskim), kocham jednak aurę odrobinę mniej słoneczną.

Zielony ogród

Autor: Herry Lawford
Źródło: http://www.flickr.com

Gdy wrzesień jest blisko, wzrasta we mnie chęć na siedzenie na działce.

Zapraszamy – naciśnij tutaj wózki paletowe i przeloguj się na kolejną naszą witrynę. Tam oczekują na Ciebie świeżutkie i interesujące wiadomości.

Choć nadal jest cieplutko, a już podskórnie wyczuwa się chwilami jesienny chłodzik. Lubię w tym momencie zasiąść sobie z ciepłą kawą i zatopić się w siebie. Powdychać zapach lasu. Ażeby jednak móc się cieszyć takimi przyjemnościami, niezbędne mi jest oświetlenie w ogrodzie.

Wybrałem się więc na zakupy do całkiem sporego supermarketu znajdującego się w najbliższym mieście.

Kwiaty ogrodowe

Autor: Chris Bowman
Źródło: http://www.flickr.com

Postanowiłem postawić na ekologię i tym samym gospodarność jak na Ślązaka przystało. Zaopatrzyłem się zatem w oświetlenie solarne. Mają one ten walor, że nie muszę ambarasować się o należności za prąd, a równocześnie spokojnie można dotrzeć do bramki i progu.

Kłopot pojawił się przy zakupie nowych żarówek. Po przemyśleniu sprawy, postanowiłem wymienić i tak już nowoczesne żarówki halogenowe na bardziej energooszczędne oświetlenie LED. Powstała wtenczas nieodzowność dobrania odpowiedniego gwintu.

Wybór padł na żarówki LED G9, dlatego iż mają one końcówki identyczne jak te stosowane w halogenach. Żarówki LED G9 idealnie pasują do zastosowań na zewnątrz. Zniwelowana jest wtedy jej podstawowa wada, to jest: nienaturalne światło jakim świeci, zaś największym jej atutem jest niewątpliwie niewielki pobór energii . W ogródku przecież lampa pełni również rolę dekoracyjną, ma być estetyczne a nie wszędzie praktycznie.

Żarówki LED G9 odpowiadają również i wyżej wymienionym zadaniom, bowiem emitować światło w różnym kolorze. Niestety, na dzień dzisiejszy nie są one nazbyt tanie, cena wspomnianej żarówki LED G9 jest duża.

Jeśli masz ochotę przeczytać większą ilość informacji na prezentowany temat, to sprawdź ten link – jest tutaj bardzo świeża treść (http://iltex.pl/produkty/dla-dzieci/) dotycząca takiej problematyki.

Jeśli natomiast potrzebne jest nam wokół chaty ciągłe światło, jeśli często przebywamy na zewnątrz wieczorną porą, czy to grillując do późna z przyjaciółmi czy też w odosobnieniu spozierając w rozgwieżdżone niebo, wówczas oszczędność powinna być duża.

Dekoracyjne światła do Twojej działki
Tagi: