Turystyka i hotelarstwo to wiąż prężnie popularna się branża. Na rozwój turystyki w Europie składa się wiele czynników. W pierwszej kolejności bogacenie się społeczeństwa i coraz bardziej swobodny styl życia. Każdy, kto dysponuje odłożoną gotówką chętnie wyjdą je na podróże, zwłaszcza za granicę. Faktem jest, że kryzys mocno dotknął tę branżę, jednak od kilku miesięcy widać wyraźnie poprawę sytuacji.

Aby zrobić prawdziwą karierę w hotelarstwie należy się nieustanne dokształcać oraz nadążać za najnowszymi trendami w branży. Po pierwsze jeśli chcemy pracować w hotelu, powinniśmy uczyć się języków obcych.

Wszystkie omawiane tu dane pod linkiem (https://biuro-protax.pl/artykuly/zus-osoby-wspolpracujacej-malzonka-i-wynagrodzenie-w-kosztach-firmy/) są bardzo interesujące, więc nie zwlekaj dłużej, tylko znajdź więcej wiadomości, które Cię interesują.

Podstawowy język do opanowania to naturalnie angielski, jednakże tak samo pożądany jest niemiecki. Oprócz tego bezcenne są umiejętności menadżerskie. Aczkolwiek także tutaj należy się przejść przez wszystkie szczeble kariery i szczegółowo poznać, jak działa hotel.

Niestety nawet najlepsze studia hotelarstwo nie zastąpią praktyki, dlatego trzeba zapoznać z bogatą ofertą szkół jak , zanim zdecydujemy, do której chcielibyśmy uczęszczać. W tej sytuacji bardzo wiele zależy od wiedzy nauczycieli, którzy muszą do przekazywania

Małżeństwo siedzące na sofie

Autor: Roman Boed
Źródło: http://www.flickr.com

głównie wiedzy praktycznej. Niestety nierzadko zdarza się, że poziom edukacji w szkołach hotelarskich jest oderwany od realiów. Wtedy studenci, którzy odbywają praktyki muszą zderzyć się z rzeczywistością i szybko odkrywają, że brak im elementarnej wiedzy o tym, jak wypełnić formularz na recepcji lub jak rozliczyć imprezę firmową. Nierzadko nauczyciele nie potrafią obsługiwać najnowszych programów, jak również nie znają stosowanych procedur, których wymaga nowoczesne hotelarstwo. Obecny wizerunek szkół hotelarskich nie jest pozytywny, dlatego nim zdecydujemy się na jedną z nich, należy wcześniej zebrać możliwie jak najwięcej opinii o danej szkole. Jeśli chcemy wybrać studia turystyczne, także powinno się zwrócić uwagę na kilka czynników.

Modny kierunek turystyka i rekreacja musi rzetelnie przygotowywać swoich przyszłych absolwentów do pracy w współczesnych hotelach, jak również w usługach turystycznych, przykładowo ośrodkach SPA, kompleksowych centrach biznesowych czy biurach podróży. W trakcie praktyk studenci zdobywają niezbędne doświadczenie w hotelach w kraju i za granicą. Oprócz tego poznają mechanizmy funkcjonowania współczesnych przedsiębiorstw turystycznych, zdobywają wiedzę w zakresie geografii, a także marketingu.

Czy luksusowe hotele to chodliwe lokalizacje pracy?