Dobry kierowca troszczy się o swój samochód regularnie go myjąc oraz zamawiając do niego wszystkie potrzebne akcesoria. Jednym z elementów niezaprzeczalnie wpływających na porządek w aucie są dywaniki samochodowe, dzięki którym paprochy lub innego typu brud nie osadza się bezpośrednio na podłodze, ale na ich powierzchni.

Dywanik jest o wiele prościej wyczyścić, niźli tapicerkę, której przecież nie włożymy do pralki, by poddać ją mocnemu praniu. Użytkownicy aut mogą wybrać dwa główne warianty dywaników, a dokładniej dywaniki welurowe oraz gumowe. Wielu z nich decyduje się przed zimą zmienić pierwszy rodzaj na drugi.

Lexus LS 600h L

Autor: © Lexus
Źródło: © Lexus

Czy warto jest to zrobić?Jeśli zależy nam na czystości, jest to na pewno właściwa decyzja.

Interesujący tekst? Jeśli tak sądzisz, kliknij bez ociągania ten link, gdyż w witrynie karma dla kotów, którą tutaj znajdziesz, także jest coś wartościowego!

Dywaniki samochodowe welurowe niewątpliwie ładniej wyglądają w aucie, jednak to właśnie wodoodporna guma ochroni nas przed trwałymi zabrudzeniami podłogi w samochód. Guma znakomicie zbiera nie tylko piasek, ale także wodę, dzięki celowo zaprojektowanej strukturze. Następnie wystarczy wyjąć zabrudzone dywaniki gumowe i zmyć je pod bieżącą wodą, co jest proste i nie sprawia żadnego kłopotu. Do dywaników welurowych można wrócić wiosną, gdy nie męczy nas już ani plucha, ani błoto pośniegowe. Dla wielu ludzi są one o wiele atrakcyjniejsze, gdyż nadają przytulnego wyglądu i można dobierać różnorakie kolory prezentowanych dywaników dopasowując je do barw będących we wnętrzu auta. Warto także dodać, że guma jest prawie tak trwała co welur, toteż nie musimy obawiać się konieczności wymiany dywaników w środku sezonu – niewątpliwie będą służyć nam o wiele dłużej. Wystarczy tylko właściwie je czyścić, aby zachować porządek w samochodzie, a na pewno będziemy usatysfakcjonowani.

Jeżeli planujemy kompleksowo zatroszczyć się o prezencję naszego auta, przydatne są też pokrowce samochodowe.kliknij w link wina z burgundii wina z burgundiiDzięki nim można w łatwy sposób zachować czystość foteli samochodowych, jako że nawet wylany napój nie powinien przez nie przesiąkać. Pokrowiec możemy zdjąć i oddać go do pralni albo samodzielnie wyprać w pralce wybierając adekwatny program. Warto jest pielęgnować swój samochód, byśmy mogli bez wstydu odebrać rodzinę z dworca czy podrzucić do domu kolegę z pracy. Czystość w samochodzie zawsze dobrze o nas świadczy.
Czy dobrze jest zmienić przed zimą dywaniki welurowe na dywaniki z gumy?
Tagi: