Lokalny rynek sprzedaży mieszkań wciąż się zmienia. Jak grzyby po deszczu są oddawane kolejne osiedla. Wystarczy zbadać w Internecie, jak duża jest teraz ilość propozycji sprzedaży. Wpisując chociażby „mieszkania Wrocław”, otrzymuje się setki stron ogłaszających się agentów nieruchomości jak i pojedynczych klientów. I wszystko byłoby w porządku gdyby nie brak kupujących. Ludzie są zachowawczy przy podejmowaniu długotrwałych decyzji , przede wszystkim takich, które w znaczny sposób uszczuplą ich portfel. Dziś miesięczna spłata kredytu hipotecznego to przeważnie 1300-1800zł, a niepewność koniunkturalnego jutra nie pomaga końcowym decyzjom.

Przestronne mieszkania od Archicom Holding

Koniec 2012 roku spowodował aktywność ze względu na program Rodzina na Swoim. Wielu ludzi chciało zdążyć kupić nieruchomość po niższej cenie. Przyszły rok może wywołać stagnację na rynku. Nie tylko zbliżający się kryzys, a co za tym idzie wzrost bezrobocia, będzie wpływał na zastój w sprawach kupna-sprzedaży, ale i czekanie na nieznany do końca program rządowy. Przy okazji właśnie wygaszanej Rodziny na Swoim dużą popularnością cieszyły się mieszkania z rynku pierwotnego. W ostatnim czasie deweloperzy ścigali się w reklamach programu.

Nadchodzący rok może stać się już dla sprzedawców mniej korzystny. Duże firmy trudniące się handlem są mniej skłonne do ustępstw niż prywatni właściciele, dla których stosunkowo zawyżone koszty firm deweloperskich mogą okazać się szansą, na którą czekali. Tak jak bez pomocy agenta ciężko było im sfinalizować transakcję, tak teraz sytuacja może odwrócić się na ich korzyść.

A deweloperzy wcale tak chętnie nie chcą obniżać istniejących cen. Może okoliczności i konkurencja zweryfikuje zaistniałą sytuację i zmobilizuje ich do obniżek, pomimo to na znaczące skoki cen nie ma co czekać. Deweloper zainwestował i przez to musi dorobić się… Nieruchomości (Szukasz wygodnego lokum? Poznaj mieszkania oferowane przez archicom) Wrocław to teraz głównie handel mieszkaniami. Wydaje się, że domy dla mieszkańców Wrocławia przestały być dostępne.

Podobnie ciekawy artykuł odnajdziesz po przejściu do serwisu (https://www.gastrocentrum.pl/) – zobaczysz, że jest bardzo atrakcyjny, więc zobacz go.

Nie dziwi to szczególnie, skoro ich koszt jest zwykle sporo wyższy niż np. mieszkania z wielkiej płyty. Równie mało ważna wydaje się być miejscówka. Już nie patrzymy na to gdzie się wprowadzimy, ale czy w ogóle dane nam będzie dostać kredyt i wyszukać właściwą posesję.


Wyświetl większą mapę
Jaki ma być nadchodzący sezon dla przedsiębiorstw budowlanych?
Tagi: