Życie jest nieprzewidywalne. Liczba niebezpieczeństw, jakie każdego dnia czekają na człowieka jest faktycznie bardzo duża, dlatego warto postarać się przed nimi uchronić. Niestety, wiele osób bagatelizuje tego rodzaju zagrożenia, co jest niestety błędem. Przykładem mogą być przykładowo kierowcy, którzy nie troszczą się o to, by w ich autach zawsze znajdowała się dokładnie zaopatrzona apteczka.

Czerwona gaśnica

Autor: Mike Mozart
Źródło: http://www.flickr.com

Jednym z najistotniejszych elementów w każdym samochodzie jest gaśnica, Warszawa to miejsce, gdzie ją bez problemu kupimy. W czasie kolizji, kiedy istnieje możliwość wybuchu czy zapalenia się pojazdu, gaśnica może nie tylko uratować sam samochód, ale też osoby, które się w nim znajdują albo są w jego bezpośrednim sąsiedztwie. Gaśnice samochodowe najczęściej są naprawdę niewielkie, nie zabierają więc dużo miejsca, a ich ceny są raczej korzystne.

Taką samą gaśnicę należy posiadać także w swoim domu, najlepiej w łatwo dostępnym miejscu.

Zaabsorbowała Cię omawiana kwestia? Kliknij więc tu oraz sprawdź więcej na stronie (https://sklep.acana.com.pl/24-mokra-karma-dla-kota). Zamieszczone tam publikacje również Cię niezwykle zaciekawi!

Nigdy bowiem nie można przewidzieć, kiedy okaże się ona pomocna. Poza tym, można

Ludzie korzystający z gaśnicy

Autor: Fort George G. Meade Public Affairs Office
Źródło: http://www.flickr.com

wcześniej przetrenować sposób jej użytkowania, co będzie gwarancją, że w sytuacji niebezpieczeństwa każda osoba będzie w stanie się nią odpowiednio posłużyć. Gaśnice domowe są nieco większe, jednakże też bez kłopotu można je dostać. Tego rodzaju asortyment zazwyczaj proponują między innymi sklepy z wyposażeniem BHP. Naturalnie, priorytetem jest regularne sprawdzanie czy posiadana gaśnica, zarówno samochodowa jak też domowa, jest sprawna. Niekiedy bowiem zdarza się, że jeżeli posiada się ją już dosyć długi czas, sprzęt może w znaczącym momencie zawieść (poznaj więcej).

Gaśnice nie są dużym wydatkiem, a czasem ratują ludzkie życie oraz zdrowie. Warto o tym pamiętać. Posiadacze samochodów są zobowiązani do ich przewożenia w aucie, niemniej bardzo często podchodzą do tego przepisu niefrasobliwie, co jest ogromną nieodpowiedzialnością. Przed zakupem warto zorientować się, które gaśnice są rzeczywiście najbardziej polecane. Co więcej, trzeba także szczegółowo przemyśleć miejsce, w jakim gaśnice się będzie przechowywało, w szczególności w domu. Każdy członek rodziny powinien wiedzieć, gdzie gaśnica się znajduje, aby być w stanie jej użyć w razie takiej konieczności. Gaśnica to niewielki problem, ale umie uratować przed niebezpieczeństwem.

Źródło: Gemmar.com.pl
Czemu trzeba zadbać o sprawną gaśnicę?
Tagi: