Bielizna jest niezwykle ważną, choć przez część ludzi niedocenianą częścią odzieży. Jej zadaniem jest przede wszystkim ochrona różnych części ciała na zimno i otarcia. Miejsca osłaniane przez bieliznę są bowiem niezwykle wrażliwe i podatne na rozmaite urazy. Znaczące jest bowiem, by części te uszyte były z jak najwyższej jakości tworzyw. Niektóre osoby nierzadko to pomijają i oszczędzają konkretnie na bieliźnie. Właściwie dobrana bielizna ma jednak bardzo silny wpływ nie tylko na samopoczucie na co dzień, ale również na zdrowie. Niektóre materiały mogą bowiem wywoływać otarcia, a także reakcje alergiczne.

Biustonosz typu balkonetka

Autor: Lupoline
Źródło: Lupoline

Od dawna wiadome jest, że nieraz o wiele korzystniej jest wydać odrobinę większą sumę na bieliznę od renomowanych producentów niż nabyć niedrogie produkty na bazarze i narazić własne zdrowie. Kobiety znacznie bardziej narażone są na szkodliwy wpływ niewłaściwie dobranej bielizny niż panowie. Wypływa to z tego, że skóra kobiet jest zazwyczaj bardziej delikatna, ale także z tego, że bielizna damska składa się z dwóch części, podczas gdy męska tylko z jednej

Dobieranie i kupowanie biustonosza

Problemem bardzo dużej liczby współczesnych kobiet jest kwestia dobierania i właściwego dopasowywania biustonosza. Kłopot ten wynika w dużym stopniu z tego, że masowi producenci odzieży udostępniają bardzo wąską pulę rozmiarów biustonoszy. W ten sposób przykładowo nierzadko bywa tak, że panie o większych biustach nie są w stanie znaleźć nic na siebie w popularnych odzieżowych sieciówkach. Obecnie z pomocą przychodzą wyspecjalizowane sklepy brafitterskie udostępniające profesjonalną poradę w zakresie doboru biustonosza. Ludziom specjalizującym się w tej dziedzinie nie są obce pojęcia takie jak przykładowo balkonetka czy bardotka (zobacz nasze propozycje), dotyczące różnych rodzajów staników.

Sklepy oferujące bieliznę damską

Bielizna ślubna

Autor: KINGA
Źródło: KINGA
Obecnie można znaleźć coraz większą liczbę sklepów specjalizujących się w sprzedaży damskiej bielizny. Część tego rodzaju placówek oferuje również specjalistyczne doradztwo dotyczące doboru stanika. W tego rodzaju wyspecjalizowanych sklepach zwykle towary są trochę droższe niż w popularnych sieciówkach, jednak najczęściej ich jakość jest dużo wyższa, a co za tym idzie produkty będą mogły być wykorzystywane znacznie dłużej. W sklepach tego rodzaju nierzadko można nabyć także inne produkty, takie jak chociażby pończochy samonośne czy gorsety – seksowna bielizna – jagna.plseksowna bielizna – .

Sprzedaż bielizny kobiecej