Dumasz o wyjeździe na urlop, a nie jesteś właścicielem samochodu? Nie lubisz stać w pociągu jadąc na drugi koniec kraju? Nie chcesz| wydać masy pieniędzy na kupno swoich czterech kółek? Może trzeba przestudiować oferty wypożyczalni samochodów?

prorent
Na rynku nie brakuje specjalistycznych firm, które trudnią się wypożyczaniem aut. W ich ofercie znajdują się zarówno małe, miejskie auta kompaktowe, nieco większe liftbacki, rodzinne kombi, a nawet auta sportowe czy reprezentacyjne limuzyny. Wybór jest spory i każdy znajdzie pojazd, który najbardziej będzie dostosowany do jego kryteriów (TUTAJ).
Żeby zasiąść za kółkiem jednego z oferowanych przez wypożyczalnię pojazdu, trzeba spełnić kilka warunków. W przypadku większości firm należy mieć od 20 do 70 lat, ważne co najmniej od roku prawo jazdy oraz kartę kredytową lub płatniczą. Wypożyczenie auta wiąże się jeszcze z zdeponowaniem kaucji. Czasami wypożyczalnie dodają do faktury dodatkowe koszty, jak opłata przygotowawcza, dopłaty do nawigacji gps, fotelików, obsługi poza godzinami pracy biura, czy dopisaniem kolejnego kierowcy.
wnętrze samochodu

Autor: Gib Goodrich
Źródło: http://www.flickr.com
Musimy dogłębnie zapoznać się z warunkami umowy wypożyczenia auta. Czy otrzymujemy w cenie ubezpieczenie, czy jesteśmy uprawnieni, aby poruszać się samochodem poza granicami kraju, czy nie mamy wyznaczonego ograniczenia kilometrów na dobę, bądź czy po zakończeniu użytkowania samochodu nie mamy obowiązku pojechać na myjnię i posprzątać w środku. Należy też zwrócić uwagę na fakt, że zwykle auto, które pożyczamy jest zatankowane do pełna. Przy zwracaniu go do wypożyczalni my również jesteśmy zobligowani, by oddać go z pełnym bakiem.

Kliknij tu oraz zobacz polecane informacje, które też mówią o podnoszonej problematyce. Odnajdziesz tam informacje, które niewątpliwie powiększą Twoją wiedzę na ten temat.

Gdy o tym nie pomyślimy, możemy w taki sposób narazić się na dodatkowe koszty.

czarny samochód

Autor: VipdOut
Źródło: http://www.flickr.com
Poza wyłącznie praktycznymi zastosowaniami, wypożyczalnia daje nam możność, by zasiąść za kierownicą zachwycających samochodów za ułamek ich rynkowej ceny. Na parkingach firm bowiem znajdziemy też sportowe modele słynnych marek, z mocnymi motorami i bogatym wyposażeniem. Za kilkaset zł można choć przez dzień poczuć się, jak kierowca rajdowy, czy zamożny biznesmen w ekskluzywnej limuzynie. A przecież to właśnie urzeczywistnianie marzeń jest tym, co nas napędza do przodu.
Auto na własność, czy pożyczony? Kiedy powinno się korzystać z usług wypożyczalni samochodów?