„Lustereczko powiedź przecie, kto jest najpiękniejszy w świecie” – taką frazę często mówiła niedobra królowa czekając, aż zwierciadło potwierdzi, że nie ma sobie równych. I dziś w naszych łazienkach lusterka – duże, okrągłe – spełniają porównywalną rolę. No może nie egzekwowaną tak strasznie jak to w bajce o Królewnie Śnieżce, ale nie da się ukryć, że lustro uwydatnia zarówno nasze wady jak i zalety.

lustro

Lustro łazienkowe jest lustrem, z którym mamy do czynienia najczęściej. Nie licząc tego w przedpokoju lub innych częściach w domu, tematyka luster jest zapewne nam mało znana. Tymczasem lustra to niezwykle ważny temat choćby dla kierowców lub w hurtowniach. Tam, bowiem lustra nie pełnią funkcji zdobniczej, a ludzie nie spoglądają w nie by poprawić swoją urodę, ale zwykle, aby ocalić swoje życie.

Takim rodzajem lustra są lustra drogowe. Kierowcy wiedza najlepiej jak tragiczna w skutkach może być źle oznakowana droga. Ile razy wyjazdy z zakrętów powodowały wypadki. Tymczasem prostym przeciwdziałaniem podobnym sytuacjom jest umieszczenie właśnie lustra drogowego.

Czy zaintrygował Cię tekst? Tak? To śpieszymy z newsem, że zrobiliśmy dla Ciebie darmowy wgląd (www.kabus.pl/) do kolejnych notek pod poniższym linkiem.

Z takim wypukłym lustrem wyposażonym w zwiększony kąt obserwacji, nie tak straszne są miejsca z ograniczoną widocznością. Zwykle mają okrągły kształt. Wyprodukowane ze stali nierdzewnej, opierają się warunkom atmosferycznym.

Tak samo istotne jak lustra drogowe wydają się być lustra przemysłowe.

Stworzyliśmy dla Ciebie kluczowy artykuł (http://lankamerprzewozy.pl/) – tam wyszukasz wiele intrygujących artykułów oraz postów. Nie czekaj tylko klikaj!

Umożliwiają sprawne poruszanie się po halach. W rozróżnieniu do drogowych mają wyposażone w żółto-czarne wykończenia, czym spełniają normy europejskie. Bardzo pomocne przy ukrytych częściach linii produkcyjnej.

Lustra sprawdzają się również często w szpitalach, zakładach karnych, sklepach. Mają chronić dzieci starsze na stromych schodach, strażnikom więziennym dostarczać kompleksowej informacji o tym co się dzieje na piętrze, a dla klientów stanowić ostrzeżenie, gdyby któremuś nie chciało się pójść z towarem do kasy.

Bez względu na uruchomione środki ostrożności, pamiętajmy, że to my sami powinniśmy najpierw zadbać o własne bezpieczeństwo. Bez tego i rewelacyjne metody okażą się niedobre.

Różne zastosowanie luster
Tagi: