Kiedy prowadzisz swoją firmę, wtedy niewątpliwie niejeden raz już napotkałeś na swojej drodze nieuczciwych kontrahentów. Prawie każdy z właścicieli firm przynajmniej raz znalazł się w sytuacji, kiedy kontrahent opóźniał się z uregulowaniem faktury albo zwyczajnie w ogóle jej nie uregulował i sprawa musiała skończyć się w sądzie. To niewątpliwie nie są przyjemne wypadki dla właściciela żadnej firmy – tym bardziej, że zwykle sprawy sądowe ciągną się przez całe lata, a nieuczciwy klient robi wszystko, aby skończyć taką sprawę jak najkorzystniej dla siebie.

monitoring należności

Autor: Håkan Dahlström
Źródło: http://www.flickr.com
Jeżeli chcesz w przyszłości uniknąć tego typu wypadków, wówczas niewątpliwie powinieneś zainteresować się nowoczesną funkcją wprowadzoną przez sądy. Kiedy chcesz sprawdzić, czy Twój nowy kontrahent, z którym chcesz wejść w interes nie zalega przypadkiem z wypłatą pieniędzy innym osobom, wówczas bez wątpienia powinieneś zastosować wobec niego monitoring należności – więcej o monitoringu należności na tej stronie. Dzięki temu sprawnie sprawdzisz, czy dana osoba nie ma nieuregulowanych zobowiązań w stosunku do innych firm.

Jeśli okaże się, że tak jest, z pewnością powinien być to dla Ciebie sygnał ostrzegawczy. Jeżeli nie znasz dobrze tej osoby i nie jesteś pewny, czy możesz jej zaufać w stu procentach, wtedy niewątpliwie nie powinieneś wchodzić z nią w spółkę, bo może się to dla Ciebie skończyć niedobrze. Nie powinieneś bez wątpliwości wchodzić w spółkę

monitoring należności

Autor: Intel Free Press
Źródło: http://www.flickr.com

także z osobami, które zostały osądzone prawomocnym wyrokiem sądowym. Jeśli masz pewność, że Twój przyszły kontrahent miał jakąś sprawę w sądzie, wtedy sprawnie możesz sprawdzić to przez sieć.

Nie zwlekaj oraz sprawdź znajdujące się tu uwagi o nas (https://lapinskakredyty.pl/). To zapewne są warte Twojego zainteresowania dane – zwyczajnie kliknij ten link.

Jeśli wiesz, w jakiej sprawie brał udział, wówczas możesz zwrócić się do właściwego sądu o okazanie Ci akt danej sprawy.

Jeśli tylko umotywujesz odpowiednio wniosek, wówczas bez wątpliwości uzyskasz dostęp do akt sprawy Twojego kontrahenta – to na pewno pozwoli Ci go dobrze ocenić i podjąć właściwą decyzję co do przyszłej współpracy. Praktycznie każdy sąd (http://www.komornikolesno.pl/kontakt/) powinien dać Ci wgląd do akt, jednak jeśli jest to e-sąd dostęp do akt (-> sprawdź informacje) masz niemal zapewniony. Dzięki prawidłowo złożonemu wnioskowi kategorycznie go otrzymasz.

Niemalże każdy z prezesów firm przynajmniej raz napotkał niesłownych kontrahentów
Tagi: