Druk dzisiaj rozwija się faktycznie dość szybko. Wcześniej drukowano wyłącznie na czarno, później zastosowane zostały tusze kolorowe, a stare drukarki wymieniono na nowoczesne urządzenia, gwarantujące doskonałą jakość wydruków przy minimalnych kosztach.

Królik wydrukowany w technologii 3D

Autor: fdecomite
Źródło: http://www.flickr.com
Dziś jednakże człowiek do dyspozycji ma dużo interesujących rodzajów druku, jakie są w stanie zrewolucjonizować naukę. Przykładem jest między innymi ceniony druk wodny.

Służy on głównie do precyzyjnego wykonywania wszelkiego rodzaju wzorów na określonych powierzchniach. Takie wzory odznaczają się doskonałą wytrzymałością. Z tego rodzaju drukiem nierozerwalnie skorelowana jest hydrografika pokazana na . Pod tym pojęciem ukrywa się grafika robiona techniką druku wodnego na powierzchni pokrytej specjalną folią. To właśnie wykorzystana folia decyduje o tym, jaki będzie rezultat końcowy. Dziś, takie alternatywy naprawdę często wykorzystywane są chociażby w branży motoryzacyjnej.

Innym, niezwykle popularnym rodzajem druku jest druk przestrzenny, inaczej określany mianem druku 3D. Pierwsze techniki, które stały się podstawą tego sposobu drukowania powstały już w latach 80 ubiegłego wieku. Dziś, druk (odnośnik) 3D to duża

Jeden z trybów w drukarce

Autor: Creative Tools
Źródło: http://www.flickr.com

nadzieja dla wielu dziedzin. Przykładem mogą być między innymi drukowane protezy. Proces jest błyskawiczny, mniej kosztowny, jako że wykorzystuje się tylko jedno urządzenie i co najważniejsze – faktycznie dokładne, dzięki czemu proteza jest wygodna i staje się świetną namiastką prawdziwej kończyny. Drukowanie przestrzenne pozwala również na wydruk ażurowego gipsu, który nie tylko atrakcyjnie wygląda, ale jest także rzeczywiście lekki, zapewniając komfort noszenia. Na dodatek, jego trwałość jest solidna, tym samym doskonale usztywnia złamaną kończynę.

Obecnie drukować można z wykorzystaniem nietypowych tworzyw, na przykład czekolady bądź cukru. Druk przestrzenny jest cały czas rozwijany, na rynku pojawiają się kolejne technologie cieszące się sporym zainteresowaniem. Sporo osób jednak upatruje w tym rozwoju wiele zagrożeń, jak chociażby możliwość wydrukowania … broni. Na razie jednakże drukarki 3D są dość kosztowne, dlatego niewiele osób może sobie pozwolić na ich zakup.

Zaintrygował Cię nasz artykuł? Niezwykle nam przyjemnie. Po informacje (http://www.linde-mh.pl/pl/Serwis/Serwis-i-naprawy/) przejdź do następnego linku – tam zamieściliśmy dodatkowe wiadomości.

Są za to doskonałą alternatywą i rozwiązaniem dla fabryk bądź biur projektowych.

Innowacyjne metodyki druku
Tagi: