Nie wszyscy są w stanie zrozumieć, że nawet w środowisku bywa potrzebna inwentaryzacja. Dlatego też w ofercie usług niektórych biur możemy spotkać inwentaryzacje przyrodnicze. Bardzo często tego typu sprawami zajmują się biura, które dokonują analiz środowiskowych.

Biura te posiadają odpowiedni sprzęt i profesjonalną kadrę, co daje możliwość stworzenia odpowiedniego i prawdziwego raportu z inwentaryzacji. Raporty tego typu są niezbędne w sporej ilości dziedzin. Raporty ooś umożliwiają naniesienie na mapę zasięgu różnych gatunków roślin i zwierząt. Raporty tego rodzaju są jednym z głównych sposobów sprawdzania stanu ochrony środowiska na konkretnym terenie, najczęściej państwa.

las

Autor: kitajgorod
Źródło: http://www.flickr.com

Jak inwestycje wpływają na naturę
Często słyszmy o ekologach, którzy walczą o to, by w jakimś miejscu nie tworzyć autostrady. Nie są to pomysły, bez poparcia naukowymi powodami. Osoby, które organizują protesty wiedzą, że zostanie wystawiona negatywna ocena oddziaływania inwestycji na środowisko. Dzięki ocenie oddziaływania przyszłej inwestycji możemy wysnuć wnioski, które nie są pozytywne. Tak, więc dobrze nim podejmie się decyzję o budowie wykonać taką ocenę. Bardzo często też po zakończeniu jakiejś inwestycji dokonuje się oceny, jaki wpływ na środowisko ma dana inwestycja. Zazwyczaj zdarza się tak, że inwestycja bardzo źle wpływa na stan flory i fauny.

Jeśli taki tekst Cię zaintrygował, to bez zwłoki kliknij ten odnośnik – ta unikalna strona www z pewnością też będzie dla Ciebie wartościowa!

Ale niewiele można w takiej sytuacji zrobić. Nawet jeśli zlikwidowało się część autostrady lub jakiś zakład przemysłowy przestałby funkcjonować, to dopiero po wielu latach środowisko się odbuduje.

Ale nie ma pewności, że wszystkie gatunki znowu wrócą na ten obszar. Tak, więc jeżeli chcemy żeby na terenie Polski było jeszcze trochę zieleni i byśmy nadal mogli spoglądać na różne rodzaje zwierząt, musimy egzekwować sami prawa związane z ochroną przyrody. Chociaż często wpływ planowanej inwestycji w teorii jest negatywny to możemy go osłabić. Jeśli już wiemy, co będzie wpływało in minus, można próbować to zmienić. Jeśli to nie wyjdzie, to nie można dopuścić do niszczenia środowiska, a co za tym idzie do powstania inwestycji. Powinniśmy jednak stosować się do tego, że gdy ocena oddziaływania inwestycji na środowisko jest zła, to do takowej inwestycji nie dochodzi.

Spis zwierząt, drzew wytycznych
Tagi: