Blacha to bardzo szerokie określenie, oznaczające fragment metalu, którego grubość jest mniejsza, niż szerokość i długość. Takie wyroby hutnicze, głównie z uwagi na swój koszt, znajdują bardzo wiele zastosowań we wszystkich gałęziach przemysłu. Blacha jest odpornym materiałem, który jest elastyczny i łatwy w formowaniu, nie potrzebuje szczególnych środków pieniężnych na pielęgnację. Większość kosztów poniesionych przy jej kupnie może się zwrócić – gdy blacha nie będzie już przydatna, sprzedaje się ją jako złom.

Akumulatorowe nożyce do blachy GSC 10,8 V LI Professional firmy Bosch z wydajnym akumulatorem litowo jonowym

Autor: Bosch
Źródło: www.bosch-prasa.pl
Jaką blachę stosować?Blachy odróżniają się od siebie grubością, fakturą, tworzywem z którego są wykonane oraz wykończeniem.

Po przeanalizowaniu tego wpisu, polecam monitoring znaków towarowych inne wiadomości na omawiany temat, które okażą się nie mniej wciągające.

Każdy z rodzajów blachy posiada odmienne wykorzystanie w produkcji przemysłowej. Blacha falista może służyć za pokrycie dachu w magazynach, z kolei inne rodzaje blach mogą znaleźć wykorzystanie jako pokrycie barki transportowej. Oczywiście taka blacha do barek powinna być grubsza i wytrzymalsza od tej na dach.

Naprawdę przypadł Ci do gustu ten temat? Szalenie nas to raduje. W takim razie zapraszamy do następnych wątków – po prostu wejdź w link do serwisu.

Taką formę tworzywa wykorzystuje się też na terenie kopalni, do zabezpieczania szybów. Tego rodzaju rozwiązanie jest szybsze i tańsze od odmiennych stosowanych w kopalniach. Blacha do kopalni musi mieć odpowiednią grubość, żeby wytrzymać napór dziesiątek ton i zapewnić bezpieczeństwo pracującym górnikom. Blacha jest również tworzywem często stosowanym w przemyśle transportowym. Oprócz wymienionych wcześniej barek, z tego tworzywa produkuje się kontenery do transportu. Blacha do kontenerów jest wyraźnym przykładem blachy o odmiennej formie, ponieważ jest najczęściej produkowana z blachy trapezowej.

Statki

Źródło: http://sxc.hu/

Z jakich materiałów wykonana jest blacha?Tego rodzaju wyrób może być wykonany z każdego typu metalu, który jest odpowiedni do obróbki hutniczej. Najpopularniejsza w przemyśle jest blacha stalowa, jednak z uwagi na większą masę i podatność na korozję, obecnie często stosuje się zamienniki aluminiowe. Niezbyt często stosuje się tworzywa droższe, jak miedź lub stal nierdzewną, ze względu na niewielką opłacalność używania tego rodzaju materiałów w przemyśle. Takie blachy stosuje się na przykład jako ozdobne poszycie dachowe w budynkach publicznych. Mogą również służyć jako materiał używany w kowalstwie artystycznym, lub masowym wytwarzaniu części ozdobnych budynków.

Zastosowanie blach w przemyśle
Tagi: