Masz pomysł na własną firmę? Nie zwlekaj z tą decyzją! Szczególnie, iż osoby noszące się z tym zamiarem, niekoniecznie muszą liczyć na samych siebie pod względem wkładu pieniężnego na rozwój własnego biznesu – urzędy pracy oferują dotacje oraz pożyczki na rozpoczęcie firmy oraz kusy przygotowujące potencjalnych pracodawców.

Lecz tak jak szybko jest działalność zarejestrować, tak już większe problemy może nam sprawiać jej prowadzenie zważywszy na bezustanne wprowadzanie nowych przepisów. Dla większości przedsiębiorców planujących prowadzenie działalności gospodarczej opanowanie księgowości może być sporym problemem. Właściciele firm zmagają się z takimi kwestiami jak podatek dochodowy, VAT czy ubezpieczenia społeczne (odsetki od zaległości ZUS), które wiążą się ze złożeniem dokumentów rejestrowanych w odpowiednich instytucjach i urzędach

obliczenia podatkowe

Autor: Images Money
Źródło: http://www.flickr.com

Przytłoczeni nawałem obowiązków, zaczynają zastanawiać się czy nie skorzystać z usług zewnętrznej firmy, np. biura rachunkowego, w którym wykwalifikowana kadra zajmie się wszelkimi formalnościami, przeprowadzając ich przez meandry przepisów. Kadra, która podejmie decyzję jaką formę opodatkowania wybrać, aby była najkorzystniejsza. Wtedy, dla osób zajmujących się handlem z krajami należącymi do Unii, zagadnienie typu: jak rozliczyć wewnątrzwspólnotowe nabycie towarów przestanie być problemem. A forma opodatkowania ma spore znaczenie, albowiem wpływa na wysokość przyszłego podatku, który mamy obowiązek odprowadzić do Urzędu Skarbowego, jak również na rodzaj oraz zakres prowadzonych ewidencji księgowych.

Jeśli nie jesteśmy pewni, która forma jest dla nas przeznaczona – księgowa na etacie, czy też powierzenie księgowości firmie zewnętrznej powinniśmy uwzględnić profil prowadzonej przez nas działalności gospodarczej, dokumentację, liczbę osób zatrudnionych oraz zasoby pieniężne, które posiadamy. Niezależnie od tego, z której z usług skorzystamy, współpraca z kompetentną osobą pozwoli nam skoncentrować się na rozwijaniu przedsiębiorstwa.
Słów kilka na temat własnej działalności
Tagi: