Smycz dla psa konieczna jest przede wszystkim dlatego, że nie wszędzie jest możliwe wypuszczać zwierzaka luzem. Poza tym smycz daje monitoring nad pupilem, co jest istotne w przypadku szczeniąt. Trzecim istotnym motywem jest szkolenie. Szczeniak musi się uczyć posłuszeństwa i umiejętności chodzenia przy nodze. Istnieją nawet specjalne smycze szkoleniowe. Najbardziej eleganckie są skórzane smycze dla psów. Mogą one jednak być niezwykle drogie, szczególnie te zrobione ze skóry najlepszego rodzaju.

psy na spacerze

Autor: ビッグアップジャパン
Źródło: http://www.flickr.com
Zdecydowanie przystępniejsza jest imitacja skóry. Prawdziwa skóra czy nie, przy nabyciu warto zwrócić uwagę na mocne szycie czy nitowanie. Najlepiej gdy jest i szyta i nitowana jednocześnie, zwłaszcza przy rączce i karabińczyku. Parciane smycze dla psów prześcigają te zrobione ze skóry wzorami i kolorami. Są przy tym zwykle zrobione z plecionki, co bardziej zwiększa ich odporność. I w owym przypadku warto dokładnie przyjrzeć się ich wykonaniu. I wreszcie metalowe smycze dla psów. Mają postać łańcuszka, ale rączka wykonana jest z innego surowca, np. ze skóry. Ich główną wadą jest bardzo duża waga. Pejcz to smycz bardzo krótka, przeważnie do pół metra. Często bywa gruba i sztywna, zwłaszcza gdy zrobiona jest dla wielkich i silnych psiaków.

pies na spacerze

Autor: Mano Ranjan M
Źródło: http://www.flickr.com

Smycze dla psa standardowej długości są najbardziej popularne. Mierzą one zwykle około 100 cm. Nie można mówić, by na takiej smyczy psiak się wybiegał, ale też nie jest zmuszony poruszać się blisko nóg| właściciela, tak jak w wypadku spacerowania na pejczu. Kolejnymi smyczami są długie smycze. Te mają koło dwóch metrów.

Żywo ekscytuje Cię rozpatrywana w tym miejscu problematyka? Jeśli tak, to dodatkowo wejdź na ten link i zdobądź cenne szczegóły (https://legovisko.pl/legowisko-dla-szczeniaka)!

Zwie się je też smyczą przedłużaną, a to z tego powodu, że można regulować jej długość. Zależnie od konieczności może być złożona na pół, skrócona o jedną trzecią lub całkiem rozłożona. Temu smycz przedłużana jest zdecydowanie najlepsza dla szczeniaków. Smycze automatyczne sprawdzają się także przy niewielkich jak i przy wielkich rasach.

Zapewniają właścicielowi wysoki komfort w trakcie spaceru, a psu zdecydowanie więcej swobody. Oczywiście smycz konieczne jest zakupić pod kątem wagi i wielkości psa, ale także pod kątem wygody użytkownika. Dużo więcej komfortu na spacerach zapewniają wersje z ergonomiczną, gumowaną rączką. Do tego jeszcze wybór pomiędzy linką lub taśmą, lubiany kolor i już można się cieszyć z długich spacerów ze swoim psem.

Kiedy podróżujemy z psem konieczne jest zakupienie klatki dla psa, takiej jak na przykład tutaj – Klatka dla psów transportowa jest łatwą w utrzymaniu higieny alternatywą transporterów. Poza tym jest łatwa w obsłudze, a psiakowi daje dużą przestrzeń obserwacyjną.

Chcesz ciągnąć dalej zajmującą treść? Więc nic nie stoi na przeszkodzie – kontynuuj nauka jazdy konnej na następnej witrynie.

Dostępne są klatki z dwoma drzwiczkami, z przegrodą czy też ze skośnym dachem. Klatka domowa to idealne rozwiązanie przede wszystkim dla posiadaczy młodych psów, którzy muszą zostawić pupila samego w domu, bądź po prostu jako miejsce odpoczynku.

Smycze dla psów i klatki dla psów jako akcesoria konieczne w każdym domostwie posiadającym szczeniaka.