Stale Hardox, są określane jako wysokojakościowe stale wytrwałe na ścieranie.
Cechuje je duża trwałość na zużywanie ścierne, szansa obróbki skrawaniem specjalistycznymi przyrządami, spawalność, ogromne właściwości mechaniczne i solidność na obciążenia udarowe.

stalowe elementy w budownictwie

Autor: U.S. Department of Agriculture
Źródło: http://www.flickr.com
Hardox jest najbardziej znaną stalą trudno ścieralną na świecie. Produkt typu Hardox wyjątkowo porządnie przydziela się do produkcji urządzeń służących do prac rozbiórkowych, ładowarek i jakichkolwiek odrębnych wyrobów codziennie użytkowanych, gdzie nie można dopuścić do powstania pęknięć, wypaczeń i amortyzacji. Dobór blach trudno ścieralnych ma znaczące korzyści dla prowadzonej działalności produkcyjnej. Hardox zezwala na optymalne zredukowanie zużycia narzędzi i maszyn, podnosząc wydajność prowadzonych prac.

stalowe elementy

Autor: Heribert Pohl — Thanks for more than 1.300.000 Views
Źródło: http://www.flickr.com

Dzięki spójnym cechom, Hardox zachowuje się dokładnie tak samo przez całkowity okres eksploatacji. Obsługa serwisowa staje się tym samym przewidywalna, a plan remontów można ułożyć w sposób racjonalny.

Lemiesze realizowane ze stali Hardox charakteryzuje nadzwyczaj znaczna odporność na ścieranie, bardzo dobra spawalność z innymi tworzywami i niezwykle należyte cechy wytrzymałościowe.

Wszelkie te cechy powodują, że lemiesze z blachy Hardox są uznawane przez znawców za bezwzględnie czołowy artykuł w sektorze blach trudno ścieralnych na wszystkich kontynentach, o czym możesz dowiedzieć się więcej w serwisie

Lemiesze doceniane są w kopalnictwie podziemnym, sztolniach odkrywkowych, żwirowniach, gdzie pracując w ekstremalnych warunkach i sprawdzają się bez zarzutu.

Jeżeli myślisz, że informacje zaprezentowane w tym artykule są interesujące, sprawdź także ten link – to unikalna witryna, na której przeczytasz podobne tematy.

Tylko użycie autentycznych blach Hardox gwarantuje zwiększenie żywotności detali. Lemiesze te realizowane są w najpopularniejszych europejskich hutach, przy użyciu najlepszych typów stali, co zaświadcza o ich wysokiej jakości, również niezawodności.

Lemiesze stworzone są ze stali mającej stosowny zestaw chemiczny, mają należyte parametry techniczne, także co oczywiste atesty i certyfikaty. Lemiesze ze stali trudno ścieralnej stosowane są w łyżkach ładowarek, pogłębiarek, spycharek i wielu innych maszynach. Lemiesze znamionują się dobrą spawalnością w każdych warunkach atmosferycznych.

Przeznaczenie doskonałej stali Hardox