Założenie i budowanie własnej hali to ciężkie wyzwanie. Odpowiednia wielkość, materiały budowlane i liczne pozwolenia. To jednak tylko część zadań, z którymi będziemy się zmagać w momencie budowy magazynu. W poniższym artykule skupimy się jednak na czynnościach związanych z wykończeniem.

Powierzchnia magazynowa

Autor: Leonora Enking
Źródło: http://www.flickr.com
Gdy budowla zostanie już postawiona (tego rodzaju budynki powstają bardzo szybko), przychodzi kolej na zakup istotnych elementów wyposażenia. Na początek pomyśl o zakupie takich części, jak antresole magazynowe.

W szybki i łatwy sposób można je montować oraz rozmontowywać. Są one skrupulatnie zrobione z najwyższej jakości materiałów. Cechują się znaczną funkcjonalnością i bezusterkowością. Wyróżniamy parę rodzajów takich regałów. Są to regały paletowe typowe, wjezdne, przepływowe a także przesuwane.

Regały magazynowe (przenośniki elastyczne) występują w różnych modelach w zależności od produktu stacjonującego w danym magazynie. Jesteśmy w stanie wypunktować regały rzędowe, regały wjezdne, regały półkowe, przepływowe, itp. Nieraz spotykane, zwłaszcza w potężnych magazynach są regały wjezdne. Spełniają one funkcję ochronną dla subtelnych materiałów, które nie mogą być trzymane w sposób blokowy. Chcąc umieścić, czy zdjąć produkt, przemieszcza się po prostu wszelkie znajdujące się na danym regale. Regały (przeczytaj więcej o regały paletowe-> olejnik.pl/regaly-stacjonarne/) wjezdne wykorzystywane są też w chłodniach. Wyprodukowane są w owym przypadku z materiałów nie ulegającym działaniom niskich temperatur.

Regały przemysłowe można ujrzeć również w sklepach i archiwach. Standardowe są regały półkowe, służące do przechowywania produktów o mniejszych gabarytach jak również nie pochłaniające tym samym wiele miejsca. W tym rodzaju regałów magazynowych w większości wypadków można regulować wysokość półek. Półkowe regały przemysłowe są też zaprojektowane do przechowywania produktów o nieokreślonych gabarytach i kształtach, czyli np. kostiumów.

Ostatnim zadaniem jest efektywne wypromowanie usług hali. Warto odnaleźć klientów, którzy opłacą usługi twojej hali magazynowej na znaczny czas. I nie zapominajmy, że w naszej hali mieszczą się cenne rzeczy.

Z tej przyczyny powinniśmy zadbać o monitoring (przykłady tutaj: Zestawy do monitoringu od Ceneo) całego magazynu. W końcu różne rzeczy mają czasem miejsce. W pomieszczeniach biurowych koniecznie powinny się znaleźć rejestratory przemysłowe (Rejestratory przemysłowe Samsung od Ceneo) i kamery.
Elementy do magazynów
Tagi: