Czy jesteście w stanie wyobrazić sobie życie bez energii elektrycznej??? Oczywiście, że nie. Jeżeli pewnego dnia na całym świecie padło by zasilanie (na przykład z powodu bardzo silnej burzy słonecznej) zapanowałby chaos, firmy, nie tylko te, które są odpowiedzialne za dostarczanie prądu, poniosłyby milionowe straty, Ziemia pogrążyłaby się w kompletnym mroku, natomiast życie, jakie znamy, odeszłoby w niepamięć.

Agregat prądotwórczy

Autor: PromaPL
Źródło: www.promapl.pl

Na szczęście prawdopodobieństwo tak strasznego kataklizmu jest nikłe, ale czasami zdarzają się mniejsze awarie, które przynoszą straty na przykład firmom budowlanym. Często też potrzebujemy energii elektrycznej w w lokalizacji, do której nie jest ona doprowadzona tradycyjnymi metodami, czyli przy użyciu kabli. W celu zapobiegania nieprzyjemnym incydentom oraz ułatwienia naszego życia stworzone zostały agregaty prądotwórcze.

Agregaty prądotwórcze są urządzeniami elektroenergetycznymi stanowiącymi samowystarczalne źródło prądu, które składają się z prądnicy synchronicznej, silnika spalinowego, rozdzielnicy elektrycznej i urządzeń kontrolno-pomiarowych oraz pomocniczych umiejscowionych na wspólnej konstrukcji metalowej. Agregaty są więc autonomicznymi zespołami służącymi do wytwarzania energii elektrycznej.

Jeżeli masz chęć zdobyć więcej wiadomości na omawiany temat, to znajdziesz je zapewne po przejściu do źródła – tam są one niesamowicie ciekawe.

Wyróżniamy dwa podstawowe cele ich użytkowania:

agregaty prądotwórcze w zastosowaniu podstawowym służą do wytwarzania energii elektrycznej dla różnych potrzeb (siła napędowa, światło, ogrzewanie itd.) na tym obszarze, gdzie nie ma żadnych innych źródeł;
agregaty prądotwórcze w zastosowaniu pomocniczym są używane wtedy, kiedy zwykła sieć rozdzielcza jest zniszczona i z tego powodu mogą powstać straty materialne lub finansowe, bądź przy przeciążeniach sieci.

Agregat EU10

Autor: Honda
Źródło: Honda

Jak nietrudno się domyślić, pierwsze z nich znajdują zastosowanie przykładowo przy organizacji koncertów, imprez plenerowych, w czasie nagrywania scen do filmów i programów naukowych i podróżniczych w dzikich częściach Ziemi, natomiast drugie mogą być stosowane w różnego rodzaju firmach, instytucjach oraz przedsiębiorstwach. Poza tym najistotniejszym kryterium, agregaty różnią się między sobą mocą, sposobem mocowania czy też możliwościami transportu (przenośne lub przewoźne). Wyróżniamy również agregaty niezabudowane i w obudowach bądź kontenerach wyciszonych i odpornych na warunki atmosferyczne.

Pytanie skąd wziąć takie urządzenie.

Czy masz wątpliwości w odniesieniu do omawianej kwestii? Jeżeli tak, to wejdź tu i poznaj informacje (http://fmk.pl/) na prezentowane zapytanie – z pewnością okażą się one niesamowicie ciekawe.

Oczywiście możemy je zakupić, lecz biorąc pod uwagę szczegół, iż niejednokrotnie jest to potrzeba jednorazowa, nie warto ponosić tak dużych kosztów. W takim wypadku najodpowiedniejszym rozwiązaniem jest wynajem agregatów prądotwórczych. Na rynku, zwłaszcza internetowym, mamy możliwość znaleźć wiele firm, które się tym zajmują, a w swojej ofercie mają duży wybór możliwości. Przykłady takich firm to: EVE- Energy, Adex, Energy lub też AKMEL Mielec, który zarówno wytwarza, jak i sprzedaje bądź wypożycza agregaty prądotwórcze.


Wyświetl większą mapę

Agregaty prądotwórcze- energia elektryczna zawsze tam, gdzie jej wymagasz
Tagi: