Czy jesteście w stanie wyobrazić sobie życie bez energii elektrycznej??? Oczywiście, że nie. Jeżeli pewnego dnia na całym świecie padło by zasilanie (na przykład z powodu bardzo silnej burzy słonecznej) zapanowałby chaos, firmy, nie tylko te, które są odpowiedzialne za dostarczanie prądu, poniosłyby milionowe straty, Ziemia pogrążyłaby się w kompletnym mroku, natomiast życie, jakie znamy, odeszłoby w niepamięć.

Agregat prądotwórczy

Autor: PromaPL
Źródło: www.promapl.pl

Na szczęście prawdopodobieństwo tak strasznego kataklizmu jest nikłe, ale czasami zdarzają się mniejsze awarie, które przynoszą straty na przykład firmom budowlanym. Często też potrzebujemy energii elektrycznej w w lokalizacji, do której nie jest ona doprowadzona tradycyjnymi metodami, czyli przy użyciu kabli. W celu zapobiegania nieprzyjemnym incydentom oraz ułatwienia naszego życia stworzone zostały agregaty prądotwórcze.

Agregaty prądotwórcze są urządzeniami elektroenergetycznymi stanowiącymi samowystarczalne źródło prądu, które składają się z prądnicy synchronicznej, silnika spalinowego, rozdzielnicy elektrycznej i urządzeń kontrolno-pomiarowych oraz pomocniczych umiejscowionych na wspólnej konstrukcji metalowej. Agregaty są więc autonomicznymi zespołami służącymi do wytwarzania energii elektrycznej. Wyróżniamy dwa podstawowe cele ich użytkowania:

agregaty prądotwórcze w zastosowaniu podstawowym służą do wytwarzania energii elektrycznej dla różnych potrzeb (siła napędowa, światło, ogrzewanie itd.) na tym obszarze, gdzie nie ma żadnych innych źródeł;agregaty prądotwórcze w zastosowaniu pomocniczym są używane wtedy, kiedy zwykła sieć rozdzielcza jest zniszczona i z tego powodu mogą powstać straty materialne lub finansowe, bądź przy przeciążeniach sieci.

Agregat EU10

Autor: Honda
Źródło: Honda

Jak nietrudno się domyślić, pierwsze z nich znajdują zastosowanie przykładowo przy organizacji koncertów, imprez plenerowych, w czasie nagrywania scen do filmów i programów naukowych i podróżniczych w dzikich częściach Ziemi, natomiast drugie mogą być stosowane w różnego rodzaju firmach, instytucjach oraz przedsiębiorstwach. Poza tym najistotniejszym kryterium, agregaty różnią się między sobą mocą, sposobem mocowania czy też możliwościami transportu (przenośne lub przewoźne). Wyróżniamy również agregaty niezabudowane i w obudowach bądź kontenerach wyciszonych i odpornych na warunki atmosferyczne.

Pytanie skąd wziąć takie urządzenie.

Czy masz wątpliwości w odniesieniu do omawianej kwestii? Jeżeli tak, to wejdź tu i poznaj informacje (http://fmk.pl/) na prezentowane zapytanie – z pewnością okażą się one niesamowicie ciekawe.

Oczywiście możemy je zakupić, lecz biorąc pod uwagę szczegół, iż niejednokrotnie jest to potrzeba jednorazowa, nie warto ponosić tak dużych kosztów. W takim wypadku najodpowiedniejszym rozwiązaniem jest wynajem agregatów prądotwórczych. Na rynku, zwłaszcza internetowym, mamy możliwość znaleźć wiele firm, które się tym zajmują, a w swojej ofercie mają duży wybór możliwości. Przykłady takich firm to: EVE- Energy, Adex, Energy lub też AKMEL Mielec, który zarówno wytwarza, jak i sprzedaje bądź wypożycza agregaty prądotwórcze.


Wyświetl większą mapę

Agregaty prądotwórcze- energia elektryczna zawsze tam, gdzie jej wymagasz
Tagi: