Home

Gospodarka - komentarze

O jakich kwestiach każdy przedsiębiorca musi pamiętać. Parę istotnych spraw, jakie musimy znać

obliczenia finansowe
Autor: Ken Teegardin
Źródło: http://www.flickr.com
Przeciętny przedsiębiorca to człowiek, który powinien stale nad czymś się zastanawiać. Zdobywanie klientów, nowe rynki to jedynie część jego kompetencji, równie silnie liczą się inne zagadnienia, stricte urzędowe, o których powinniśmy pamiętać. W największej liczby przypadków za kwestie urzędowe, księgowe odpowiada ktoś oddelegowany w firmie, pomimo to to jakiej osobie zaufamy również ma wpływ na końcowy sukces. Z tego również względu nawet jeśli szef ma właściwych ludzi od tych spraw, to sam musi orientować się w najważniejszych kwestiach.

Być VAT-owcem – wady i zalety

VAT
Autor: Jeff Djevdet
Źródło: http://www.flickr.com
Zakładając działalność gospodarczą, musimy podjąć decyzję, czy chcemy być płatnikiem VAT, czy nie. VAT wiąże się z wieloma zaletami, ale też może być to rozwiązanie zupełnie bez sensu – wszystko zależy od specyfiki danej działalności.Działalność gospodarcza VAT jest opłacalna w głównej mierze wtedy, gdy wiemy, iż w firmie będziemy sporo inwestować w materiały lub w środki trwałe. Zakup produktów bez podatku VAT sprawia, iż wydatki są dużo niższe. Bycie VAT-owcem ułatwia także rozpoczęcie współpracy z innymi korporacjami, które też są płatnikami VAT.

Jakie kupić auto: nowe czy używane? Pierwszy, jak i drugi wybór jest ma sens, trzeba jednak pamiętać o określonych kwestiach

bmw, cars
Autor: M 93
Źródło: http://www.flickr.com
Kupno samochodu ogólnie stanowi dosyć poważną decyzję, niezależnie od tego, czy wydajemy na auto 1000 czy 100 000 zł. Na zakupie wydatki się nie kończą.

Samochód trzeba ubezpieczyć, robić co jakiś czas przeglądy, ponosić różne koszty eksploatacyjne. Niemniej jednakowoż na początku myślimy głównie nad tym, jak nabyć auto na w miarę odpowiednich warunkach. Odnosi się to zarówno do aut z salonu, jak i używanych, jak bmw e46 używane.

Ważkie i przydatne wiadomości na temat legitymacji ubezpieczeniowych, odliczeń ZUS oraz wystawiania faktur

rozliczenia
Autor: Lucas Hayas
Źródło: http://www.flickr.com
Legitymacja ubezpieczeniowa została już jakiś czas temu zlikwidowana przez ZUS. Aktualnie pracodawca ma obowiązek każdego miesiąca dostarczać dokument, jaki potwierdza, iż posiadamy ubezpieczenie. Pożądane byłoby o tym pamiętać, ponieważ teraz to od pracodawcy mamy żądać dowodu ubezpieczenia i dowodu na to, że składki na ubezpieczenie są systematycznie odprowadzane. Niemniej jednak brak takiego dowodu nie zdoła być powodem nie przyjęcia pacjenta do lekarza. Jeżeli wybieramy się do doktora i nie posiadamy takiego dokumenty, to powinnyśmy dostarczyć go w ciągu siedmiu dni.

W jaki sposób wytwórcy pokarmu dbają o zdrowie klientów?

Fragmenty mieszkania
Autor: OK Apartment
Źródło: http://www.flickr.com
Wszelki człowiek oddaje ogromną baczność na to, co wkłada do swych ust. Pożywienie powinno być przecież nie wyłącznie smaczne, ale także bezpieczne dla naszego dobrego zdrowia. Przeto spółki produkujące wszelakiego rodzaju żywność powinny respektować niektórych norm, aby proponowane przez nie produkty nie stwarzały zagrożenia naszemu ciału.

Kilka powodów dla których warto złożyć zeznanie podatkowe online

obliczanie podatku
Źródło: pixabay.com
Składanie popularnego PITu przez Internet ma z każdego roku rosnącą w szybkim tempie liczbę entuzjastów. Idealnie można to zauważyć w rosnących statystykach. Coraz mocniej bowiem zwracamy uwagę na wartość swojego czasu i komfort. z tego też powodu zamiast rozliczenia standardowymi metodami, decydujemy się użyć do tego celu konkretnych programów oraz aplikacji.

Rozliczenie podatkowe to nie koniecznie uciążliwy przymus

płacenie podatków
Autor: Chris Potter
Źródło: http://www.flickr.com
Kolejki, bieganina od pokoju do pokoju i strata czasu to znak, że nadszedł czas rozliczenia się z dochodów pieniężnych. Czy jednak zawsze musi to tak wyglądać? W XXI wieku – gdy wszystko jest lepsze, bardziej komfortowe – również i sprawy urzędowe są łatwiejsze!

Oddaj 1% podatku na rozsądny szlachetny cel

podatek
Autor: Jeff Djevdet
Źródło: http://www.flickr.com
Od wielu lat, każdemu z Polaków, płacącemu podatek od dochodu, proponowana jest szansa przekazywania małej jego części na działania wybranej organizacji. Można dzięki temu, choćby w drobnym stopniu wspomóc istotny dla nas cel. Nawet jeśli nie mamy za wielkich dochodów, te pare złotych ze zwrotu może wiele zdziałać, jeśli oczywiście za nami pójdą inne osoby.

Egzekucja zadośćuczynienia od dłużnika, na co trzeba zwrócić baczenie?

firma
Autor: MBWA PR
Źródło: http://www.flickr.com
Zwrot pieniędzy od wierzycieli w licznych przypadkach wymaga interwencji sądu. Główną przesłanką do uzyskania należności od dłużnika jest tytuł egzekucyjny. Jest to sądowe pismo wyraźnie określające istnienie oraz rodzaj długu lub zamiennika (ekwiwalent), jaki dłużnik powinien przekazać wierzycielowi.

Odpowiednie dla środowiska są mikroelektrownie wiatrowe

Turbiny wiatrowe
Autor: bogenfreund
Źródło: http://www.flickr.com/photos/bogenfreund/465058200/
Co zrobimy żeby zadbać o środowisko?

Coraz więcej mówi się o tym, że działanie każdego z nas ma oddziaływanie na to jak przedstawia się nasze środowisko, więc musimy wykonać wszystko, by o nie dbać. Dlatego właśnie robimy pojazdy produkujące mało spalin, zwracamy większą uwagę do tego, czym chcemy palić w piecach. Mimo wszystko należy zatroszczyć się również o zmniejszone zużycie prądu i pozyskiwanie go w bardziej ekologiczny sposób.
Powered by Drupal, an open source content management system