Home

ogrzewanie

Jak funkcjonuje inteligentny dom

stoły
Autor: Surfland Sp. z o.o. Sp. k.
Źródło: Surfland Sp. z o.o. Sp. k.
System inteligentnego domku staje się miarą nowoczesności i prestiżu. Inteligentny budynek przejmuje kontrolę nad instalacją elektryczną, wentylacyjną, zastępując tym samym lokatorów.


Co to jest inteligentny budynek? Jest to obiekt zaopatrzony w system sterujący różnymi jego funkcjami.

Klimatyzowanie pomieszczeń przemysłowych

elektrownia
Źródło: http://sxc.hu/
W produkcji przemysłowej wykorzystuje się wyspecjalizowane urządzenia do zachowania potrzebnych warunków klimatycznych, nierzadko zatrudniając przy tym wysoce wyspecjalizowane przedsiębiorstwa, których funkcją jest wybór i montaż takich maszyn. Elementy na które należy zwrócić szczególną uwagę to: temperatura i wilgotność powietrza. Każda działalność wymaga innych warunków, jednak przyrządy wykorzystywane do ich utrzymania są zwykle te same.

W przypadku, gdy zamierzamy oszczędzić wydatki połączone z ogrzewaniem wody, to zakupmy kotły wodne

kotłownia
Autor: Selo Energia Sp. z o. o.
Źródło: http://www.wynajemkotlowni.pl
Jak wiadomo w wielu miejscach tak naprawdę musimy wydawać nadzwyczaj duże ilości kasy, by mogło się nam dobrze mieszkać i abyśmy mogli poprawnie funkcjonować każdego dnia. Jest to wyjątkowo istotne, ponieważ wszystko ze sobą jest powiązane. Przeto też jeśli posiadamy wydatki to musimy chodzić do pracy, aby zarabiać pieniądze, które przeznaczone będą właśnie na pokrycie tych wydatków, jakie posiadamy.

Grzałki patronowe - jak działają, jak są wytwarzane i do czego służą?

Grzałki patronowe
Autor: www.centro-therm.pl
Źródło: www.centro-therm.pl
Jednym z podstawowych elementów używaną do grzania ciał stałych oraz płynów lub gazów są grzałki patronowe. Działają one najczęściej w przegrodach, w częściach z metalu. Informacje na temat tych grzałek świadczą o tym, iż posiadają one specjalną konstrukcję, która umożliwia wysokie emitowanie energii cieplnej z małych powierzchni samej grzałki.

Grzałki - jak działają, w jaki sposób są wytwarzane i do czego są używane?

grzałki
Autor: Photographer Sergy
Źródło: http://www.flickr.com
Jedną z podstawowych częścią służącą do ogrzewania przedmiotów oraz płynów lub gazów są grzałki patronowe. funkcjonują one najczęściej w przegrodach, w częściach z metalu. Informacje na temat tych grzałek mówią o tym, że posiadają one specjalistyczną budowę, która zapewnia dużą emisję ciepła z niedużych powierzchni samej grzałki.

Na jakie nagrzewnice elektryczne się zdecydować?

nagrzewnice elektryczne
Źródło: www.klimatop.pl
Nagrzewnice elektryczne mają za zadanie ogrzewać pomieszczenia. Dotyczy to miejsc takich jak pomieszczenia użytkowe, komercyjne lub przemysłowe. Zbudowane są z obudowy, grzałki, wentylatora, kabla elektrycznego oraz sterownika. Jak sama nazwa wskazuje, praca sprzętów takich jak nagrzewnice elektryczne dotyczy wykorzystania energii elektrycznej. Nagrzewnice elektryczne nie wykorzystują tlenu oraz nie wymagają dostarczania paliwa. Poddając analizie wybór, jakim szczycić się mogą dziś nagrzewnice elektryczne, powinno się zaliczyć go do znaczących.

Gaz coraz częściej bywa wykorzystywany do grzania w mieszkaniach i jako paliwo do samochodu, dzięki czemu staje się ważnym surowcem

gaz
Autor: RustyClark (hottnfunkyradio.com)
Źródło: http://www.flickr.com
Gaz okazuje się surowcem, który posiada duże zastosowanie, a z każdym rokiem zapotrzebowanie na niego rośnie. Dziś gaz jest wykorzystywany zarówno w postaci paliwa do pojazdów, jak także do dogrzewania budynków mieszkalnych.

Jakie są urządzenia do produkcji pelletu?

kocioł na pellet
Autor: Krzysztof Lis
Źródło: http://www.flickr.com
Co zastosujemy w piecu opałowym?

Kiedy posiadamy domek i chcemy go rozgrzać, to z pewnością potrzebujemy właściwego tworzywa, który będziemy mogli wrzucić do naszego pieca, tak aby posiadać pewność, że prędko się on rozgrzeje i będzie długo trzymał właściwą temperaturę. Nie mniej ważne będzie nie tylko, co wrzucamy do niego, lecz również to, w jaki sposób to wszystko jest szykowane.

Odpowiednie przyszykowanie budynków okazuje się być niesamowicie istotne

klimatyzacja
Autor: Mike Prosser
Źródło: http://www.flickr.com
Czy zaznaczymy co musi się odnaleźć w budynkach?
Kiedy jesteśmy na etapie zaplanowania budowy jakiegoś budynku, to obowiązkowo powinniśmy się namyślić co musi się w nim pojawić, tak abyśmy posiadali świadomość, że będzie odpowiednio wypełniał swoją funkcję.

Budynek sprzyjający środowisku czyli dom pasywny- obecny trend czy norma przyszłości?

Ekologiczny dom
Autor: Jocelyn Kinghorn
Źródło: http://www.flickr.com
Od dłuższego czasu sporo debatujemy o ekologi i sposobach oszczędzania energii, co dostrzec można w wielu różnych dziedzinach, do których możemy zaliczyć architekturę. Z każdym rokiem przybywa osób decydujących się na tak zwane budownictwo „zielonych domów”, które szczególnie zwraca uwagę na specjalną konstrukcję, której główną funkcją jest ograniczenie utraty ciepła, niejednokrotnie uzyskanie energii z innych źródeł, a wynikiem tego jest zredukowanie kosztów utrzymania domu.
Powered by Drupal, an open source content management system