Home

energia elektryczna

Jak funkcjonuje Elektrownia Żerań i co jeszcze mieści się na jej obszarze?

licznik energii elektrycznej
Źródło: flickr.com
Elektrownia to zakład przemysłowy, w którym wytwarzana jest energia elektryczna przy wykorzystaniu odmiennych typów energii. Drugim pod względem wielkości takim obiektem w Warszawie jest ten, który jest w na Żeraniu.

Mikroelektrownie postępowy i wydajny rodzaj na spożytkowanie siły wiatru.

wiatraki
Autor: phault
Źródło: http://www.flickr.com
W XX wieku człowiek spostrzegł oddziaływanie swojej twórczości na środowisko naturalne. Najistotniejszą zmianą w środowisku naturalnym była powiększająca się dziura ozonowa jak i jej skutki. Powłoka ozonowa chroni nas a także Glob od przesadnego promieniowania słonecznego.

Jak wybrać prawidłowe awaryjne zasilanie.

Agregat prądotwórczy
Autor: PromaPL
Źródło: www.promapl.pl
Na własną elektrownię stać właściwie niewielu, jednak do pewnego stopnia mogą ją nam zastąpić stosunkowo niedrogie, powszechnie przystępne generatory prądotwórcze, które zasilą urządzenia elektryczne w punktach, w jakich nie ma opcji podłączenia się do sieci .

Pozytywy modernizacji oświetlenia oraz nowomodne oprawy LED

oświetlenie hali produkcyjnej
Autor: anton_ls_71
Źródło: http://www.flickr.com
Modernizowanie oświetlenia cieszy się narastającą popularnością. Nowoczesne technologie LED są obecnie przystosowywane do indywidualnych potrzeb Konsumentów, natomiast oświetlenie ledowe charakteryzuje się wieloma licznymi zaletami.Dzięki wymianie i modernizacji oświetlenia na LED można sporo obniżyć koszta zużycia energii elektrycznej, dodatkowo modernizacja oświetlenia pozwala na zmniejszenie emisji dwutlenku węgla do otoczenia. Współczesne oświetlenie jest współcześnie stosowane zarówno na ulicach, w przedsiębiorstwach i firmach, oraz także w domach osobistych oraz mieszkaniach.

EICC – działalność zmieniająca specyfikę zatrudnienia

Biznesmen w pracy
Autor: Kārlis Dambrāns
Źródło: http://www.flickr.com
Aktualnie ludzie zaczynają zmieniać własne podejście do tematyki zatrudnienia i ochrony natury. Minął już czas, kiedy kierownicy fabryk skupiali się tylko na pieniądzach, ignorując oczekiwania własnych pracowników. Stało się to za sprawą wielu organizacji, jak przykładowo EICC. Skrót pochodzi od angielskiej nazwy: Electronic Industry Citizenship Coalition. Jakie są jej najistotniejsze funkcje?

Najwydajniejsze przenośne agregaty prądotwórcze

Agregat EU10
Autor: Honda
Źródło: Honda
O tym, jak fundamentalna jest elektryczność, mało zdajemy sobie sprawę. Dopiero w chwili, kiedy zdarza się awaria instalacji, odkrywamy, że bez elektryczności nie da się żyć. Ogromna awaria elektrowni byłaby właściwie końcem naszej cywilizacji. Komputery przeważają w każdych dziedzinach gospodarki i codziennego życia, a one wymagają do funkcjonowania elektryczności. Brak dostępu do dobroczynnego prądu sparaliżowałby cały świat w parę chwil.

Trochę porad o agregatach prądotwórczych

Agregat prądotwórczy
Autor: PromaPL
Źródło: www.promapl.pl
Czy wyobrażacie sobie egzystencję bez energii elektrycznej??? Oczywiście, że nie. Jeżeli pewnego dnia na całym świecie padło by zasilanie (przykładowo z powodu wyjątkowo silnej burzy słonecznej) zapanowałby chaos, firmy, nie tylko te, które są odpowiedzialne za dostarczanie energii elektrycznej, poniosłyby milionowe straty, Ziemia pogrążyłaby się w całkowitej ciemności, natomiast życie, które znamy, odeszłoby w niepamięć.
Powered by Drupal, an open source content management system