Home

energia elektryczna

Jak funkcjonuje Elektrownia Żerań i co jeszcze mieści się na jej obszarze?

licznik energii elektrycznej
Źródło: flickr.com
Elektrownia to zakład przemysłowy, w którym wytwarzana jest energia elektryczna przy wykorzystaniu odmiennych typów energii. Drugim pod względem wielkości takim obiektem w Warszawie jest ten, który jest w na Żeraniu.

Mikroelektrownie postępowy i wydajny rodzaj na spożytkowanie siły wiatru.

wiatraki
Autor: phault
Źródło: http://www.flickr.com
W dwudziestym wieku osobnik zauważył oddziaływanie swojej twórczości na środowisko naturalne. Najważniejszą zmianą w środowisku naturalnym była powiększająca się dziura ozonowa jak i jej konsekwencje. Warstwa ozonowa ochrania nas oraz Glob od przesadnego emanowania słonecznego.

Jak wybrać prawidłowe awaryjne zasilanie.

Agregat prądotwórczy
Autor: PromaPL
Źródło: www.promapl.pl
Na prywatną elektrownię stać raczej niewielu, ale do pewnego stopnia mogą nam ją zastąpić stosunkowo tanie, powszechnie dostępne generatory prądotwórcze, które zasilą przyrządy elektryczne w punktach, w których nie ma opcji podłączenia się do sieci elektroenergetycznej.

Pozytywy modernizacji oświetlenia oraz nowomodne oprawy LED

oświetlenie hali produkcyjnej
Autor: anton_ls_71
Źródło: http://www.flickr.com
Modernizowanie oświetlenia cieszy się rosnącą popularnością. Współczesne technologie LED są obecnie dopasowywane do indywidualnych potrzeb Kontrahentów, a oświetlenie ledowe cechuje się wieloma licznymi zaletami.Dzięki wymianie oraz modernizacji oświetlenia na LED można sporo obniżyć koszta zużycia energii elektrycznej, ponadto modernizacja oświetlenia pozwala na zmniejszenie emisji dwutlenku węgla do otoczenia. Nowoczesne oświetlenie jest obecnie wykorzystywane zarówno na ulicach, w przedsiębiorstwach i firmach, i także w domach osobistych oraz mieszkaniach.

EICC – działalność zmieniająca specyfikę zatrudnienia

Biznesmen w pracy
Autor: Kārlis Dambrāns
Źródło: http://www.flickr.com
Obecnie ludzie zaczynają zmieniać swoje podejście do kwestii pracy oraz ochrony natury. Minął już czas, gdy kierownicy fabryk skupiali się jedynie na zyskach, ignorując oczekiwania swoich pracowników. Stało się to dzięki działaniu licznych organizacji, jak chociażby EICC. Skrót pochodzi od angielskiej nazwy: Electronic Industry Citizenship Coalition. Jakie są jej główne zadania?

Najwydajniejsze przenośne agregaty prądotwórcze

Agregat EU10
Autor: Honda
Źródło: Honda
O tym, jak bardzo kluczowa jest energia elektryczna, mało pamiętamy. Dopiero w chwili, gdy pojawia się awaria instalacji, widzimy, że bez elektryczności nie da się funkcjonować. Globalna awaria instalacji byłaby praktycznie końcem ludzkości. Komputery dominują w każdych dziedzinach gospodarki i codziennego życia, a one potrzebują do funkcjonowania energii elektrycznej. Brak dostępu do zbawiennego prądu zatrzymałby cały glob w ułamku sekundy.

Trochę porad o agregatach prądotwórczych

Agregat prądotwórczy
Autor: PromaPL
Źródło: www.promapl.pl
Czy jesteście w stanie wyobrazić sobie życie bez energii elektrycznej??? Oczywiście, że nie. Jeśli pewnego dnia na całym świecie padło by zasilanie (przykładowo z powodu wyjątkowo silnej burzy słonecznej) zapanowałby chaos, firmy, nie tylko te, odpowiedzialne za dostarczanie energii elektrycznej, poniosłyby milionowe straty, Ziemia pogrążyłaby się w całkowitym mroku, natomiast życie, jakie znamy, odeszłoby w zapomnienie.
Powered by Drupal, an open source content management system