Home

lodówki

Twój zakład potrzebuje komory chłodniczej w stolicy? Poszukaj odpowiedniej jednostki

urządzenia chłodnicze w pomieszczeniu
Autor: jblevine2004
Źródło: http://www.flickr.com
Zagospodarowanie lokalu o przeznaczeniu gastronomicznym wymaga zakupienia porządnego sprzętu, który pozwoli przechowywać oraz zachowywać żywność w idealnej świeżości. Optymalnym sprzętem dla tego typu budynków są agregaty oraz komory chłodnicze, które można zamówić i serwisować w odpowiednich jednostkach.

W jaki sposób nasze myślenie o magazynowaniu żywności zostało zrewolucjonizowane przez nowoczesne wynalazki

Chłodnia
Autor: Bruce Guenter
Źródło: http://www.flickr.com
Przechowywanie żywności, a zwłaszcza towarów łatwo psujących się, od wieków było dużym wyzwaniem dla ludzkości. Na początku dziejów musiano najprościej w świecie zjeść wszystko od razu, czyli zaraz po upolowaniu zwierzyny, a ewentualnymi pozostałościami uraczyć hieny. Potem poznano konserwujące właściwości soli kamiennej, a w starych dworach szlacheckich cześć towarów składowano w chłodnych piwniczkach albo obkładano je lodem.

Spedycja towarów na ogromne odległości

Statek towarowy
Źródło: http://sxc.hu/
Zawsze warto przypominać, jak to kiedyś człowiek miał trudne życie. Teraźniejsi ludzi często nie doceniają tego, co mają dzięki ogromnemu rozwojowi technologicznemu. Nasze życie trwa więcej, mnóstwo śmiertelnych kiedyś dolegliwości zniszczono, w domach pojawiły się niezwykle praktyczne urządzenia, które pomagają w codziennej egzystencji. Przyjrzymy się dziś, jak znacznie zmieniły się przewozy rozmaitych dóbr na przestrzeni dekad.

Chłodnictwo

chłodnictwo
Źródło: http://izolacje.gda.pl/
Chłodnictwo to bardzo duża odnoga przemysłu. Komory chłodnicze potrzebne są w bardzo wielu miejscach. Zazwyczaj w branży spożywczej i kosmetycznej, ale też w innych. Tak naprawdę każda hurtownia spożywcza, hotel czy większa jadłodajnia powinny korzystać z dobrodziejstw tej właśnie gałęzi przemysłu. Wszędzie, gdzie należy składować magazynować produkty spożywcze, a czasami także pewne kosmetyki muszą znajdować się chłodnie.

Gdy nie było lodówek

ciężarówka
Źródło: flickr.com
Transport z Rosji czy z innego partnera handlowego, gdy przewozimy dobre, które szybko ulegają degradacji, musi być przeprowadzany właściwymi autami. Imaginujcie sobie, jakie życie było niełatwe, gdy nie istniały jeszcze urządzenia chłodnicze ani szybkie środki transportu. Z tego powodu obrót jedzeniem był pełen przeszkód. Zanim opracowano lodówkę, żywność zazwyczaj intensywnie przyprawiano solą, by zatrzymać procesy gnicia.
Powered by Drupal, an open source content management system