Home

lodówki

Twój zakład potrzebuje komory chłodniczej w stolicy? Poszukaj odpowiedniej jednostki

urządzenia chłodnicze w pomieszczeniu
Autor: jblevine2004
Źródło: http://www.flickr.com
Urządzenie lokalu o przeznaczeniu gastronomicznym zobowiązuje do zakupienia porządnego sprzętu, który pomoże przechowywać i zachowywać żywność w doskonałej świeżości. Najlepszym sprzętem dla tego typu obiektów są agregaty i komory chłodnicze, jakie można zamówić oraz naprawiać w specjalnych firmach.

W jaki sposób nasze myślenie o magazynowaniu żywności zostało zrewolucjonizowane przez nowoczesne wynalazki

Chłodnia
Autor: Bruce Guenter
Źródło: http://www.flickr.com
Przechowywanie żywności, a zwłaszcza towarów łatwo psujących się, od wieków było dużym wyzwaniem dla ludzkości. Na początku dziejów musiano najprościej w świecie zjeść wszystko od razu, czyli zaraz po upolowaniu zwierzyny, a ewentualnymi pozostałościami uraczyć hieny. Potem poznano konserwujące właściwości soli kamiennej, a w starych dworach szlacheckich cześć towarów składowano w chłodnych piwniczkach albo obkładano je lodem.

Spedycja towarów na ogromne odległości

Statek towarowy
Źródło: http://sxc.hu/
Zawsze warto zaznaczać, jak to w dawniejszych czasach człowiek miał niełatwe życie. Dzisiejsi ludzi zwykle nie widzą tego, co otrzymali dzięki wielkiemu rozwojowi technologicznemu. Nasze życie trwa więcej, masę niebezpiecznych w przeszłości chorób zniszczono, w czterech kątach pojawiły się niezwykle praktyczne maszyny, które pomagają w codziennej egzystencji. Zobaczmy dziś, jak niesamowicie zmieniły się przewozy różnorakich towarów na przestrzeni wieków.

Chłodnictwo

chłodnictwo
Źródło: http://izolacje.gda.pl/
Chłodnictwo to bardzo duża odnoga przemysłu. Komory chłodnicze potrzebne są w bardzo wielu miejscach. Zazwyczaj w branży spożywczej i kosmetycznej, ale też w innych. Tak naprawdę każda hurtownia spożywcza, hotel czy większa jadłodajnia powinny korzystać z dobrodziejstw tej właśnie gałęzi przemysłu. Wszędzie, gdzie należy składować magazynować produkty spożywcze, a czasami także pewne kosmetyki muszą znajdować się chłodnie.

Gdy nie było lodówek

ciężarówka
Źródło: flickr.com
Transport z Rosji czy z któregokolwiek partnera handlowego, jeżeli transportujemy towary, które prędko ulegają psuciu, musi być przeprowadzany specjalnymi pojazdami. Wyobraźcie sobie, jakie życie musiało być trudne, kiedy nie funkcjonowały jeszcze urządzenia chłodnicze ani dobry środki przewozu. Z tej przyczyny handel artykułami spożywczymi był pełen przeszkód. Zanim wymyślono lodówkę, żywność najczęściej mocno posypywano solą, by zatrzymać procesy gnicia.
Powered by Drupal, an open source content management system