Nowoczesne wnętrza.

Nowoczesne wnętrza.
Remontujesz mieszkanie i nie jesteś pewny jak je urządzić? Kłopotem jest wybór mebli, a spokoju nie daje tapeta na ścianach? Masz dość tradycyjnych, czyli po prostu nudnych mebli? Chciałbyś znaleźć coś oryginalnego, ale nie jesteś pewny, w czym dobrze byś się czuł? Nic trudnego. Postaramy się przybliżyć królujące na salonach motywy w meblowaniu wnętrz, tak, aby każdy mógł znaleźć coś dla siebie.

Historia szafiru

Historia szafiru
Kamienie szlachetne używane w jubilerstwie to unikatowe, twarde i niezwykle czyste odmiany danych minerałów. Fasetowane i oprawione w drogocenne kruszce, stanowiły od stuleci doskonałą ozdobę i oznakę splendoru. Są one niezbędnym składnikiem atrybutów królewskich, biżuterii i kosztowności, lecz mają zastosowania także w przemyśle i urządzeniach technicznych. Przypisywano im także dawniej cechy terapeutyczne i czarodziejskie, pełniły funkcję symboliczną w księgach religijnych.

Dlaczego powinno się inwestować w złoto?

Dlaczego powinno się inwestować w złoto?
Kamienie szlachetne i półszlachetne są znane i doceniane na całym świecie od wielu stuleci. W początkowym stadium ich wartość upatrywano jedynie w urodzie, czyli kształcie kryształów i blasku. Te aspekty także zadecydowały o tym, że z kamieni szlachetnych zaczęto produkować elementy dekoracyjne. Kamienie te jednak to nie tylko piękno i połysk, ale też szereg przydatnych właściwości.